poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Plac Hallera do zmiany

W czwartek zakończy się plenerowy etap konsultacji społecznych dotyczących przyszłości pl. Hallera. Po raz ostatni będziemy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami w specjalnym punkcie, namiocie konsultacyjnym, zlokalizowanym w sąsiedztwie przychodni przy ul. Dąbrowszczaków.

Plac gen. Józefa Hallera to jedna z dziesięciu warszawskich lokalizacji, w których powstaną centra lokalne; czyli miejsca, gdzie mieszkańcy będą przyjemnie spędzać wolny czas, a przy tym załatwiać codzienne sprawunki.

Punkt konsultacyjny będzie działał w czwartek, 27 października, w godz. 14.30-17.30. Pierwszy etap zakończy warsztat projektowy, który odbędzie się 5 listopada (sobota), o godz. 10 w Centrum Wielokulturowym przy ul. Jagiellońskiej 54.

Zgłoszenia na warsztat organizatorzy będą przyjmowali w punkcie konsultacyjnym lub pod adresem plac.hallera@stocznia.org.pl do 2 listopada 2016 r. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i powód chęci wzięcia udziału w warsztacie.

W drugim etapie procesu, w listopadzie mieszkańcy będą mogli konsultować gotową makietę przedstawiającą propozycje zmian na placu przygotowane przez architektów na podstawie warsztatu projektowego. W ten sposób mieszkańcy będą mieli udział nie tylko w konsultowaniu gotowego już planu, ale też w tworzeniu początkowego projektu.

Dla osób, które nie są w stanie pojawić się na żadnym z wydarzeń, przewidziane są inne sposoby przekazywania opinii – poprzez wiadomość na adres konsultacje.ppn@um.warszawa.pl lub pisemnie w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ przy ul. Kłopotowskiego 15.

Cały proces konsultacji zamknie spotkanie podsumowujące, które odbędzie się 29 listopada (wtorek), o godz. 18.00 w Centrum Wielokulturowym.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości