wtorek, 23 lipca, 2024

Podwarszawskie parkingi zmniejszą liczbę aut na Pradze

Udostępnij

W Wołominie i w Radzyminie mają powstać nowe parkingi „Parkuj i Jedź”. Inwestycje mają ograniczyć liczbę aut wjeżdżających do Warszawy i ukrócić proceder pozostawiania samochodów na Pradze-Północ.

– Parkingi „P+R” ułatwią mieszkańcom przedmieść codzienne dojazdy do centrum, a także zachęcą do podróżowania komunikacją zbiorową – przekonują władze miasta. Głównym argumentem wyboru lokalizacji inwestycji było skoordynowanie ich z transportem miejskim. Z bezpłatnego parkowania będą mogli korzystać podróżujący posiadający bilet komunikacji miejskiej lub bilet lokalnego przewoźnika.

Parking w Wołominie

W gminie Wołomin parking będzie zlokalizowany w Lipinkach przy ul. Parkowej, niedaleko PKP Zagościniec, która jest ostatnią stacją w II strefie biletowej warszawskiego ZTM oraz Kolei Mazowieckich. Do dyspozycji kierowców będą 73 miejsca parkingowe (w tym 3 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami) oraz 25 miejsc postojowych dla rowerzystów.

Parking w Radzyminie

W gminie Radzymin parking „P+R” będzie zlokalizowany przy ul. Wiejskiej, niedaleko stacji PKP Radzymin. Do dyspozycji kierowców będzie 59 miejsc parkingowych (w tym 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami) oraz 82 miejsca postojowe dla rowerzystów.

Problem z parkowaniem na Pradze nie jest nowy. Mieszkańcy prawobrzeżnych dzielnic, a także z podwarszawskich gmin, szczególnie upodobali sobie centrum Pragi gdzie zostawiają auta. Następnie kierowcy przesiadają się do metra lub naziemnej komunikacji i podróżują dalej do centrum. Parkingi w Wołominie i w Radzyminie mają to zmienić.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne