wtorek, 23 lipca, 2024

Policja zatrzymała sprzedawców nielegalnych papierosów przy Targowej

Udostępnij

Policja zatrzymała dwóch obcokrajowców przy ul. Targowej i znalazła przy nich nielegalne papierosy. Obywatele Armenii są już w areszcie, ale na ulicy handel kwitnie. Dziś rano sprzedażą papierosów zajmowało się tu co najmniej 10 osób, głównie kobiet.

– Policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem sprawców przestępstw i wykroczeń gospodarczych przeprowadzili operacyjne działania w rejonie ulicy Targowej ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi – poinformowała komisarz Paulina Onyszko z komendy policji na Pradze-Północ. Zatrzymano dwóch obcokrajowców i zabezpieczono ponad 1400 paczek papierosów bez akcyzy.

Policja przedstawia szczegóły akcji na Targowej

Działania operacyjnych w rejonie ulicy Targowej zostały poprzedzone analizą zgłoszeń dotyczących nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi. – Policjanci szczególną uwagę skierowali na dwóch mężczyzn, prawdopodobnie obcokrajowców, którzy wspólnie przenosili pudła z zaparkowanego citroena do znajdującego się nieopodal budynku, następnie windą transportowali je do jednego z mieszkań. Kryminalni wylegitymowali ich. Byli to obywatele Armenii w wieku 31 i 51 lat – informuje kom. Onyszko.

ulica Targowa
Ulica Targowa na Pradze-Północ. Fot. Przegladpraski.pl

Na pytanie policjantów o zawartość pudeł podejrzani przyznali, że wewnątrz są papierosy nie posiadające polskich znaków akcyzy. Operacyjni znaleźli 1100 paczek papierosów, następnie przeszukali mieszkanie, które zajmował 31-latek. Tam ujawnili zapakowane w dwóch torbach kolejne ponad 340 paczek papierosów.

Młodszy z zatrzymanych odpowie za przechowywanie i przenoszenie wbrew przepisom ustawy wyrobów akcyzowych bez oznaczenia ich znakami. – W wyniku tych działania naraził podatek akcyzowy na uszczuplenie w kwocie prawie 27 tys. zł – mówi komisarz. 51-latek poniesie odpowiedzialność za przewożenie pojazdem nielegalnych papierosów.

Praskie zagłębie nielegalnego handlu

Rejon skrzyżowania ulic Targowej i Kijowskiej to praskie zagłębie nielegalnego handlu papierosami. Dziś rano było tam co najmniej 10 handlarzy, głównie kobiet. Jedna z nich zaproponowała nam nawet sprzedaż papierosów, ale odmówiliśmy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne