poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Półmaraton biegnie przez Pragę. Sprawdź utrudnienia

Udostępnij

W niedzielę musimy przygotować się na poważne utrudnienia w ruchu. Praga-Północ znalazła się na trasie Półmaratonu Warszawskiego. Dzielnica w kilku miejscach będzie nieprzejezdna do godz. 13.30

Półmaraton Warszawskie odbędzie w niedzielę w godzinach 10-14. Start i meta biegu znajdą się na pl. Teatralnym. Biegacze wystartują o godz. 10 z ul. Senatorskiej. Trasa prowadzi ulicami: Senatorska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Gagarina, Podchorążych, Łazienki Królewskie, Agrykola, Myśliwiecka, Rozbrat, Ludna, Solec, Tamka.

Na drugą stronę Wisły zawodnicy dostaną się przez Most Świętokrzyski i następnie przemierzą Wybrzeże Szczecińskie, i dalej ulicami: Sokola, Zamoyskiego, Jagiellońska, Okrzei, Wybrzeże Helskie, Ratuszowa, Namysłowska, Starzyńskiego, w kierunku mostu Gdańskiego.

Ta część Pragi w godz. 10-13.30 będzie nieprzejezdna. W przypadku ronda Starzyńskiego ruch będzie odbywał się bez zakłóceń z wyjątkiem braku możliwości skrętu z ronda w kierunku Bródna. – Zawodnicy pobiegną estakadą nad rondem – mówią organizatorzy.

Jak przekonuje stołeczny ratusz; ulice na trasie biegu będą sukcesywnie zamykane i otwierane jak najszybciej będzie to możliwe. Na czas półmaratonu wprowadzone będą również zmiany w komunikacji miejskiej.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne