poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Półmaraton na ulicach prawobrzeżnej Warszawy. Utrudnienia dla mieszkańców Starej Pragi

W sobotę na ulice prawobrzeżnej Warszawy wybiegnie ponad 7 tysięcy osób. I choć wydarzenie odbędzie się głównie na terenie Pragi-Południe, to utrudnienia odczują też mieszkańcy Starej Pragi.

Biegacze wystartują w sobotę 3 września podczas Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego. Udział w imprezie weźmie ponad 5 tys. osób. Półmaratonowi – rozgrywanemu na dystansie 21,1 km – towarzyszy adidas Runners Piątka Praska. Wystartuje w niej kolejne 2 tys. osób.
W tym roku o godz. 20.30 z błoni stadionu PGE Narodowego biegacze ruszą Wałem Miedzeszyńskim i dalej ulicami Gocławia. Ostatnie kilometry to urokliwa Saska Kępa i meta na błoniach stadionu, gdzie będzie także miasteczko biegowe.

Na Pradze-Północ utrudnienia czekają mieszkańców ulicy Jagiellońskiej i Okrzei, które będą zamknięte od 19:15 do 21:15. W rejonie błoni Stadionu Narodowego – gdzie znajdzie się start i meta biegu – ulice Zamoście, Sokola i Wybrzeże Szczecińskie będą zamknięte od 19:15 do 24:00. Na Gocławiu i Saskiej Kępie utrudnień można spodziewać się od 20:30.
Kolejny masowy bieg, tym razem Maraton Warszawski, odbędzie się 25 września br.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości