sobota, 18 maja, 2024

Ponad trzy tysiące kilogramów darów od mieszkańców Pragi. Trwa akcja pomocowa w Galerii Wileńska

Udostępnij

Na Pradze trwa akcja pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Galeria Wileńska poinformowała o efektach zbiórki, którą prowadziła w jednym z wolnych lokali handlowych. Apeluje też o dalsze wsparcie sąsiadów, którym wojna przewróciła świat do góry nogami.

Zbiórka jest prowadzona w lokalu na poziomie +2 obok Pralni EBS (w alejce, w której znajduje się sklep Carrefour). W godzinach od 8.00 do 19.00 w lokalu przebywają wolontariusze, po godz. 19.00 przed lokal wystawione są kosze, do których można wkładać dary rzeczowe.

W ciągu kilku pierwszych dni udało się zebrać ponad 3000 kg darów rzeczowych. – Zaangażowanie lokalnej społeczności oraz najemców centrum przeszło nasze wszelkie oczekiwania. Szczególnie chciałabym podziękować wolontariuszom z Technikum nr 20, którzy codziennie z wielkim sercem pomagają w organizacji zbiórki. Kilogramy darów trafiły już do Caritasu Diecezji Warszawsko-Praskiej, który przekazuje je potrzebującym. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie. Działamy dalej! – mówi Marta Chojnacka, dyrektor Centrum Handlowego Galeria Wileńska.

Zbiórka ma potrwać do 20 marca, lecz Galeria Wileńska nie wyklucza możliwości przedłużenia akcji pomocowej.

Co można przynieść do galerii?

  • żywność długoterminową,
  • środki higieny osobistej (mydła, szampony, pasty do zębów, szczoteczki itp.),
  • produkty dla dzieci (pampersy, mokre chusteczki, jedzenie dla dzieci w słoiczkach, kaszki itp.),
  • koce, pościel,
  • artykuły szkolne dla dzieci.

Potrzebni są też wolontariusze. Do wolontariatu można zgłosić się za pomocą formularza na stronie cdwp.caritas.pl, przez kontakt mailowy na adres koordynator.wolontariatu@caritas.pl lub pod numerem telefonu : 608 686 142.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne