poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Popularne aplikacje kurierskie – co je wyróżnia i jakie mają zalety

Udostępnij

Aplikacje kurierskie, do pracy jako dostawca cieszą się dużą popularnością wśród osób poszukujących opcji na dodatkowy bądź nawet stały zarobek w elastycznych godzinach. Na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej platform pozwalających na rozpoczęcie pracy w takim charakterze, a także ofert partnerów zapewniających wygodną formę rozliczeń czy wypożyczenia pojazdu. Które aplikacje dla dostawców są najpopularniejsze, co je wyróżnia? Sprawdź, jakie zalety ma praca na poszczególnych aplikacjach.

Aplikacje do pracy jako dostawca

Wśród aplikacji, które pozwolą Ci na osiąganie dochodów w roli kuriera czy dostawcy można wyróżnić te, które skupiają się na dostarczaniu posiłków i jedzenia oraz warianty z przesyłkami innego typu. Praca nie zawsze wymaga prowadzenia samochodu, w większości wypadków dostawy możesz realizować także na motorze, skuterze, a nawet rowerze, hulajnodze czy z wykorzystaniem komunikacji miejskiej! Oferta dostępna jest przede wszystkim w dużych miastach, choć obszary obsługiwane w wielu z aplikacji stale się poszerzają. Oto lista najpopularniejszych opcji zapewniających możliwość uzyskiwania dochodu jako dostawca:

  • Glovo,
  • Uber Eats,
  • Bolt Food,
  • Wolt,
  • Stuart,
  • Xpress →delivery,

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat każdej z nich.

Zarabiaj, dostarczając jedzenie i zakupy z Glovo

Kurier Glovo ma za zadanie dostarczyć na czas to, czego potrzebują użytkownicy usługi – zakupy, posiłki, produkty drogeryjne. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i posiadać rower, motor lub samochód oraz urządzenie zgodne z aplikacją dla kurierów Glovo Couriers. W Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu można dostarczać zamówienia pieszo. Rejestracja przebiega w prosty i szybki sposób.

Uber Eats – dostawa posiłków w wielu polskich miastach

Zasięg Uber Eats, aplikacji o najdłuższym doświadczeniu na Polskim rynku jest wyjątkowo szeroki. Pracując jako dostawca, zajmujesz się dostarczeniem na czas przede wszystkim posiłków z partnerskich restauracji i punktów. Jesteś niezależny, sam decydujesz o dostępności w pracy, a wypłaty możesz otrzymywać co tydzień. Dopracowana aplikacja wspiera w realizacji zleceń, a proces rejestracji jest szybki i bezproblemowy.

Korzystne warunki współpracy z Bolt Food

Bolt Food wywodzi się od usług przewozu osób Bolt. Oferuje dostawy posiłków z wielu restauracji partnerskich w wielu polskich miastach. Współpracę można rozpocząć po ukończeniu krótkiego kursu online. Dostarczać możesz na rowerze, motorze albo samochodem. Wypłaty co tydzień, system bonusów oraz elastyczny grafik sprawiają, że to także popularna opcja zarabiania.

Dostarczaj zakupy i posiłki z Wolt

Zostanie partnerem Wolt pozwoli Ci realizować dostawy jedzenia i zakupów. Nie jest wymagane doświadczenie, sam decydujesz o czasie pracy, a dostawy rozliczane są także za pokonaną odległość. Skandynawska aplikacja działa w kilkunastu większych polskich miastach.

Stuart – konkurencyjne wynagrodzenie i elastyczny grafik

Stuart jest częścią DPD Group. Praca jako niezależny kurier w Stuart jest możliwa na 2023 rok w Łodzi, Warszawie, Toruniu, Katowicach, Krakowie, Szczecinie i w Gdańsku. Obejmuje dostawy na żądanie zakupów i posiłków, nawet 7 dni w tygodniu. Elastyczny grafik, cotygodniowe wypłaty i korzystne bonusy na przykład za łączenie ze sobą dostaw stale zachęcają nowych kurierów do podjęcia współpracy. Wymagania to wiek minimum 18 lat, odpowiedni pojazd – rower, motocykl lub samochód i torba mieszcząca każde zamówienie.

Dostawa zakupów i przesyłek z xpress →delivery

Ostatnia w zestawieniu aplikacja to xpress →delivery, będąca polskim start-upem współpracującym z wieloma uznanymi markami. Możesz realizować w niej szybkie dostawy w określonym czasie lub tego samego dnia. Dostarczasz przesyłki, zamówienia ze sklepów internetowych – nie wozisz ciepłych posiłków. Usługa działa w wybranych miastach Polski, na 2023 rok to 87 lokalizacji, a ich liczba stale się zwiększa. Dołączenie do Teamu XDriverów wymaga prostej rejestracji i zainstalowania dedykowanej aplikacji. Dobór środka transportu jest tu wyjątkowo elastyczny.

Jak zacząć pracę jako kurier z aplikacją?

Jeśli zainteresowała Cię możliwość uzyskania dodatkowego albo stałego dochodu z pracy na aplikacji kurierskiej, niewiele dzieli Cię od rozpoczęcia zarabiania! Wymagania przeważnie nie są wysokie, a procesy rejestracji i szkolenia wyjątkowo szybkie. Korzystając z opcji rozliczania przez partnera takiego jak Eternis, zyskujesz dodatkową elastyczność i brak konieczności zakładania działalności gospodarczej. Szczegóły współpracy w roli kuriera-dostawcy z Eternis na wybranych aplikacjach sprawdzisz na stronie Eternis – zacznij pracę jako dostawca. Wystarczy uzupełnić formularz kontaktowy, by uzyskać wsparcie w całym procesie. Potem już tylko zainstaluj i zaloguj się w aplikacji, ustaw swoją dostępność i zarabiaj!

Artykuł sponsorowany

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne