środa, 17 lipca, 2024

Pożegnanie lata na Pradze

Udostępnij

W najbliższą sobotę serce Pragi będzie biło na Michałowie i Szmulowiźnie. To za sprawą pikniku dla mieszkańców oraz Praskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W niedzielę zaś, w katedrze św. Floriana startuje IV Praska Jesień w Świątyniach.

Piknik „Pożegnanie Lata” organizowany przez urząd dzielnicy odbędzie się na ul. Kawęczyńskiej przy Bazylice NSJ. W programie znalazł się m.in. jarmark wyrobów regionalnych, rozgrywki szóstek piłkarskich i warsztaty malarskie „Kocham Pragę”.

Dla najmłodszych dzielnica przygotowała gry, zabawy i konkursy w specjalnej strefie dziecięcej. Z kolej w strefie sportów miejskich będzie można nauczyć się chodzić po linie, zagrać w badmintona, w kręgle czy bule. W strefie edukacyjnej i zdrowia odbędą się pokazy służb, bezpłatnie będzie też można zbadać ciśnienie i poziom cukry we krwi. Gwiazdą wieczoru będzie Teatr AKT, które zaprezentuje zabawne i przewrotne widowisko.

Piknik rozpocznie się o godz. 10. i potrwa do godz. 22.

Praski rajd do Śródmieścia

W tym samym czasie, niedaleko, bo na terenie Fabryki Obrabiarek Precyzyjnych AVIA przy ul. Siedleckiej 47, o godz. 14. wystartuje 7. Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych.

Trasa tegorocznego Rajdu przebiegnie szlakiem przemysłu oraz warszawskich rzemieślników i po raz pierwszy przejedzie na lewą stronę Wisły. Uczestnicy rajdu odwiedzą duże zakłady i małe pracownie oraz będą mogli podziwiać industrialną architekturę i zakamarki starych fabryczek. Przy okazji zmierzą się z tematycznymi zagadkami m.in. w Muzeum Warszawskiej Pragi, które jest partnerem wydarzenia.

Jesień na Pradze

W niedziele, w katedrze św. Floriana, o godz. 13.30 odbędzie się pierwszy koncert symfoniczny z cyklu Praska Jesień w Świątyniach: „Warsaw Camerata” pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego, z udziałem Iwony Lubowicz (sopran).

O godz. 19 zapraszamy do podziemi katedry gdzie odbędzie się spektakl teatralny „Inka” w wykonaniu teatru „Jesteśmy”.

Przegląd Prask jest patronem medialnym wydarzenia.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne