niedziela, 19 maja, 2024

Praga uczciła pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego [VIDEO Z DRONA]

Udostępnij

Mieszkańcy Pragi-Północ szczególnie uczcili 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Północną elewację Galerii Wileńska o godz. 17 przykryła ogromna biało-czerwona flaga.

Prażanie, jak co roku, spotkali się na pl. Wileńskim, aby wspólnie uczcić minutą ciszy pamięć bohaterów Powstania, zrywu który także na prawym brzegu miał swój ważny przebieg.

Punktualnie o godz. 17 z ostatniego piętra Galerii została opuszczona biało-czerwona flaga, a plac spowiły dym płonących rac.

Pomysł uszycia flagi, która ozdobi tego dnia reprezentacyjny plac dzielnicy, wyszedł od mieszkańców. Galeria postanowiła sfinansować produkcję flagi, która została uszyta z 270 mkw. materiału. Jej wymiary to 15 na 18 metrów. – Wspieranie lokalnych aktywności i pomysłów, szczególnie tak ważnych, jak wspólne uczczenie pamięci bohaterów Powstania, to istotny element naszej misji społecznej – mówi Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej. – Galeria to miejsce spotkań. Miejsce, w którym dzieją się rzeczy ważne dla praskiej społeczności. Od lat prowadzimy aktywne działania na rzecz społeczności lokalnej – dodaje Chojnacka.

Fot. Galeria Wileńska

Poniżej film przygotowany przez zespół Podniebne Nagrywki:

https://www.facebook.com/podniebnenagrywki/videos/1611846075592709/

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne