poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Praga w kwiatach. Sprawdziliśmy gdzie na Pradze pojawi się wiosna

Udostępnij

Bratki, stokrotki i tulipany to kwiaty, które niebawem przyozdobią najważniejsze miejsca i ulice na Pradze-Północ. Rośliny pojawią się m.in. u zbiegu ulic Kijowskiej i Targowej.

– W pierwszej połowie kwietnia na terenie dzielnicy posadzimy kwiaty w 17 konstrukcjach kwiatowych (wieże), które znajdują się przy katedrze św. Floriana oraz przy
ul. Targowej. Wybraliśmy następujące gatunki: bratki, stokrotki, niezapominajki i pierwiosnki. Ponadto przed katedrą na rabatach oraz przy pomniku ppłk. Szymona Fedorońki, a także u zbiegu ulic Kijowskiej i Targowej w rabacie bylinowej zakwitną tulipany – mówi Karolina Gałecka, rzecznik miasta.

Przy ul. Radzymińskiej pojawią się też nowe krzewy, w tym róże, w liczbie ponad 2 tys. szt. Przy ul. Okrzei pojawi się aż 300 szt. japońskich krzewów o nazwie Genpei.

– W ramach wiosennych prac porządkowych i pielęgnacyjnych wygrabiliśmy już 44 ha pasów drogowych. Trwa grabienie wybranych trawników w parku Praskim, przy czym warto podkreślić, że nie prowadzimy takich zabiegów pod krzewami i drzewami, aby opadłe liście chroniły ich korzenie, służyły jako pożywienie i schronienie dla różnych organizmów oraz wzbogacały i rozluźniały glebę w procesie naturalnego rozkładu – tłumaczy Gałecka.
Ogrodnicy prowadzą też przeglądy drzew przy ul. Szwedzkiej oraz przy ulicach Inżynierskiej, Wileńskiej, Dąbrowszczaków oraz Okrzei.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne