sobota, 18 maja, 2024

Prascy mistrzowie w Galerii

Udostępnij

W sobotę w Galerii Wileńskiej odbędzie się jest kolejna edycja akcji „Zostań Praskim Mistrzem”. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję spróbować swoich sił podczas zajęć z tworzenia glinianych figurek. Odbędą się też warsztaty z projektowania i szycia maskotek w formie zwierzątek.

– W tym miesiącu obchodzimy urodziny sztuki rzemieślniczej, podczas których na najmłodszych naszych gości czekać będzie mnóstwo atrakcji – przekonują organizatorzy.

Główna atrakcja, czyli warsztaty z projektowania i szycia maskotek, poprowadzone zostaną przez gości z Muzeum Warszawy, którzy w profesjonalny sposób podzielą się z dziećmi swoją wiedzą oraz pokażą, jak w prosty sposób samodzielnie można wykonać takie maskotki.

Ciekawą atrakcją dla dzieci będą także warsztaty tworzenia figurek z gliny rzeźbiarskiej, z możliwością dekorowania i malowania. Stworzone przez najmłodszych własnoręcznie dzieła będą mogły stać się wspaniałą dekoracją domu oraz pamiątką z wydarzenia.

„Zostań praskim mistrzem” w Galerii Wileńskiej to cykl warsztatów, które mają nie tylko przybliżyć życie kulturalne oraz historię Pragi, ale także stworzyć możliwość do podjęcia współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury. Projekt trwa od marca br. i za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających Galerię gości.

Październikowa edycja programu odbędzie się w pobliżu strefy restauracyjnej, w sobotę 27 września w godz. 12-18.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne