czwartek, 23 maja, 2024

Praska Błyskawica zaczyna rundę wiosenną. Pierwsze mecze w sobotę

Przegląd Praski jest patronem medialnym UKS Błyskawicy

Udostępnij

Startują rozgrywki warszawskiej grupy klasy B, w której swoje mecze rozgrywa praska UKS Błyskawica. Zawodnicy z Kawęczyńskiej po okresie przygotowawczym rozpoczynają swój marsz po mistrzostwo ligi. Pierwsze mecze już w sobotę.

Praska Błyskawica zakończyła rundę jesienną na siódmym miejscu z dorobkiem 20 punktów. W 13 meczach strzeliła 34 bramki, tracąc przy tym 26. Wygrywała sześciokrotnie, a pięć razy musiała uznać wyższość rywali. Dwukrotnie mecze błyskawicznych zakończyły się remisem.

Nowa runda z nowym trenerem

W drużynie seniorów od początku okresu przygotowawczego drużynę prowadzi nowy trener, z wieloletnim doświadczeniem, Przemysław Zieliński. W sierpniu zeszłego roku prowadzi też drużynę z rocznika 2008.

Już pierwsze treningi wprowadziły pozytywne zmiany w nastawieniu zawodników w podejściu i pracy na boisku. Zmiana systemu gry i systemu szkolenia pozwala patrzeć pozytywnie na rozgrywki w rundzie wiosennej.

Pierwszy mecz ligowy seniorów będzie można obejrzeć już w niedzielę 26 marca o godz. 16.00. Mecz odbędzie na boisku przy ul. Kawęczyńska 44, a rywalem błyskawicznych będzie KS Jedność Warszawa.

Rocznik 2008 gra już w sobotę

Wcześniej, bo już w sobotę o godz. 10, na boisko przy ul. Kawęczyńskiej wybiegną podopieczni trenera Aleksandra Giżyńskiego z rocznika 2009/10). Ich rywalem będzie drużyna MKS Wicher Kobyłka .

Zawodnicy z rocznika 2008, pod wodzą Przemysława Zielińskiego zagrają w niedzielę przy ul. Konwiktorskiej z MKS Polonia Warszawa. Początek meczu o godz. 12.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne