piątek, 24 maja, 2024

Praska miniorkiestra zagra w Galerii

Udostępnij

Nauka rytmu, podstawy wspólnego grania a także pokaz gry na bębnach i instrumentach perkusyjnych z całego świata! W sobotę w Galerii Wileńska odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Zostań Praskim Mistrzem”. Tym razem motywem przewodnim będzie muzyka.

Główną atrakcją będą warsztaty muzyczne oraz pokaz gry na instrumentach perkusyjnych, które poprowadzą muzycy z Etno Sceny. To artyści, którzy nie ograniczają się w stylach muzycznych, czerpią inspirację z różnych stron świata, co daje niepowtarzalne brzmienie oraz nadaje charakter każdemu wydarzeniu, w którym biorą udział.

Warsztaty odbędą się w sobotę 17 listopada w godz. 12-18.

Warsztaty będą ciekawym doświadczeniem dla dzieci, ale także nauką rytmu, podstaw wspólnego grania oraz współtworzenia miniorkiestry. Podczas spotkania muzycy wykorzystają między innymi afrykańskie djemby, kubańskie congi, bongosy oraz brazylijskie tamborimy. Różnorodność instrumentów poszerzy dzieciom horyzonty, pozwoli poznać nowe brzmienia.

Warsztaty poprowadzi Ricky Lion – muzyk z Kongo, który nauczy dzieci gry na instrumentach perkusyjnych i bębnach oraz wspólnie z nimi stworzy orkiestrę, by każde dziecko poczuło się jak prawdziwy artysta.
„Zostań praskim mistrzem” w Galerii Wileńskiej to cykl warsztatów, które mają nie tylko przybliżyć życie kulturalne oraz historię Pragi, ale także stworzyć możliwość do podjęcia współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne