wtorek, 18 czerwca, 2024

Praskie Dni Seniora na Pradze. Zapraszają Galeria Wileńska i Centrum Praskie Koneser

Udostępnij

Potańcówka, wspólne ćwiczenia, gra terenowa i bezpłatne badania. W najbliższy weekend odbędą się Praskie Dni Seniora. To już trzecia edycja wydarzenia, które z roku na rok gromadzą coraz większą liczbę uczestników. Podobnie jak w poprzednich edycjach, atrakcje rozpoczną się w Galerii Wileńskiej, zaś drugiego dnia seniorzy spotkają się w Centrum Praskim Koneser. Wszystkie przewidziane atrakcje są bezpłatne.

Trzecia edycja Praskich Dni Seniora, wydarzenia wypełnionego atrakcjami, odbędzie się już 20 i 21 października. W ramach tej inicjatywy, uczestnicy będą mogli wziąć udział w serii interesujących warsztatów, skorzystać z bezpłatnych badań medycznych oraz cieszyć się wieloma innymi rozrywkami.

W piątek, 20 października, w Galerii Wileńskiej odbędą się m.in. warsztaty manualne, wspólne ćwiczenia, a także potańcówka. O muzyczną atmosferę spotkań zadba DJ Wika, najstarsza DJ-ka w Polsce, której energetyczne sety gwarantują doskonałą zabawę.

Gra terenowa dla seniorów

#pociągdoprofilaktyki – tak brzmi hasło dnia i gry terenowej, która będzie jedną z głównych atrakcji. Ta interaktywna forma zabawy umożliwi połączenie przyjemności z poznawaniem zasad profilaktyki zdrowotnej.

Wśród licznych punktów programu znajdują się też warsztaty manualne czy trening stawów, w trakcie którego uczestnicy poznają skuteczne techniki ćwiczeń rąk i dłoni. Ponadto seniorzy będą mieli możliwość wzięcia udziału w innowacyjnym treningu pamięci, który nie tylko pobudzi szare komórki, ale także dostarczy mnóstwa dobrej zabawy.

galeria Wileńska
Galeria Wileńska. Fot. Mat. prasowe.

— Serdecznie zapraszam na pierwszy dzień Praskich Dni Seniora w Galerii Wileńskiej. Nasze centrum jest głęboko zaangażowane w działalność na rzecz lokalnej społeczności, a seniorów traktujemy jako jej ważną część. Dlatego z myślą o ich potrzebach i zainteresowaniach przygotowaliśmy bogaty program warsztatów i atrakcji, które aktywizują umysł, wzmacniają kondycję fizyczną oraz tworzą przestrzeń do nawiązywania nowych znajomości i zacieśniania więzi. Cieszę się, że już po raz trzeci organizujemy to wydarzenie z mieszczącym się po sąsiedzku Centrum Praskim Koneser — mówi Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej.

Nie zabraknie okazji do ruchu! Organizatorzy zapowiadają taniec animacyjny oraz warsztaty taneczne, które zostaną dopełnione wspólnymi potańcówkami. Pełen wrażeń dzień zakończy wspólny śpiew i taniec z zespołem „Cała Praga Śpiewa”.

Sobota dla Seniorów: atrakcje, warsztaty i edukacja w Koneserze

W sobotę 21 października, w Centrum Praskim Koneser, seniorzy będą mieli okazję poddać się badaniom, takim jak pomiar ciśnienia oraz test słuchu. Ponadto, farmaceuta z lokalnej apteki szczegółowo przyjrzy się ich domowej apteczce i udzieli porad. W tym dniu odbędzie się także fascynujące zwiedzanie Magic Mind Museum, Muzeum Polskiej Wódki oraz Muzeum Sztuki Fantastycznej.

Harmonogram obejmuje również warsztaty kulinarne w restauracji Spółdzielnia, w czasie których prascy nestorzy nauczą się w praktyce, jak przygotować pyszną pizzę. O kreatywność uczestników zadba pracownia Minimal Line, podczas warsztatów malowania pt. „Jesienny Van Gogh”. W ramach promocji aktywności fizycznej zaplanowane są zajęcia jogi, promujące zdrowy i aktywny styl życia. Dodatkowo, w galerii Dom ze Sztuką seniorzy będą mogli wziąć udział w wyjątkowym oprowadzaniu po wystawie z artystą Henrykiem Wańkiem, który osobiście opowie o swojej sztuce.

na zdjęciu Centrum Koneser
Wiosna w Centrum Praskim Koneser. Fot. Mat. prasowe.

– W ramach trzeciej już edycji Praskich Dni Seniora, Centrum Praskie Koneser przygotowało serię wydarzeń skierowanych do warszawskich seniorów – od bezpłatnych badań profilaktycznych, poprzez warsztaty kulinarne i artystyczne, aż po zwiedzanie muzeów. Będzie to doskonała okazja do nauki, rozwijania pasji oraz do integracji i wymiany doświadczeń – mówi Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor komercyjna Centrum Praskiego Koneser.

Wszystkie zaplanowane atrakcje są dla seniorów bezpłatne. Jednak liczba miejsc jest ograniczona – wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Poniżej znajdują się szczegóły:

  • Zapisy na warsztaty, zwiedzanie muzeów i inne wydarzenia, kontakt pod numerem: 22 166 17 00.
  • Zapisy na badania w Centrum Medycznym Damiana (podczas rejestracji należy podać hasło „Dni Seniora”): 22 566 22 22.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jacek Jeżewski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy. Partnerem merytorycznym projektu jest Fundacja A.R.T.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne