wtorek, 23 lipca, 2024

Prawy brzeg do remontu

Udostępnij

W drugiej połowie roku drogowcy rozpoczną przebudowę ulic Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Okrzei do mostu Gdańskiego.

Głównym celem inwestycji jest budowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Projekt będzie polegał na budowie muru oporowego wzdłuż drogi, który ma zabezpieczyć skarpę przed podmywaniem w czasie podwyższonego stanu Wisły. Projektowane zabezpieczenie ma stanowić kontynuację muru na Kanale Praskim, który powstanie w ramach inwestycji Port Praski.

Drogowcy chcą też dostosować ulicę dla potrzeb ruchu rowerowego. Po obu stronach ulic Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie zostanie poprowadzona ścieżka dla cyklistów.

Na skrzyżowaniach: ul. Wybrzeże Szczecińskie z ul. Okrzei oraz ul. Wybrzeże Helskie z ul. Ratuszową, powstaną nowe przejścia dla pieszych. Ponadto, drogowcy poprawią stan techniczny zejść nad Wisłę i rozbudują istniejące chodniki.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne