piątek, 24 maja, 2024

Premiera nowego albumu Krzysztofa Micha. Praga – Moje wielkie miasto

Udostępnij

W najbliższy czwartek, w Praskim Centrum Aktywności Kocham Pragę, odbędzie się premiera nowego albumu fotograficznego Krzysztofa Micha: „Praga – Moje wielkie miasto”.

Dziennikarz, fotograf, malarz i poeta, Krzysztof Mich urodził się w 1959 roku na warszawskiej Pradze. Tu mieszka, stąd pochodzą jego rodzice i dziadkowie, a teściowie prowadzili własny sklep. Praga, na którą z taką wyższością patrzą mieszkańcy lewobrzeżnej Warszawy, wychowała go, gdy jako ośmioletni chłopak stracił oboje rodziców. Mich pracował jako dziennikarz w redakcjach stołecznych gazet (m.in. Express Wieczorny, Maxim, Super Express). Z powodzeniem mógłby wydać album o jednym z blisko 50 krajów, które odwiedził zawodowo i prywatnie. Jednak to warszawska Praga jest mu najbliższa.

Krzysztof Mich jest też autorem albumu fotograficznego „Moje Miasto Praga”, książki nominowanej do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Zdjęcia z albumu wykorzystał Łukasz Palkowski w filmie „Rezerwat”.

Premiera nowego albumu o Pradze

Premiera książki „Praga – Moje wielkie miasto” odbędzie się w czwartek, 11 maja, o godz. 18.00 w Praskim Centrum Aktywności Kocham Pragę przy ul. Targowej 32.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne