wtorek, 23 lipca, 2024

Procesja Bożego Ciała. Znamy trasę

Udostępnij

W czwartek ulicami Pragi przejdzie procesja Bożego Ciała. Wierni wyruszą spod katedry św. Floriana zaraz po mszy, która rozpocznie się o godz. 10. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

Wierni przejdą wzdłuż al. Solidarności, następnie ulicami: Jagiellońską, Kłopotowskiego i Sierakowskiego z powrotem do katedry.

Pierwszy ołtarz, za którego przygotowanie odpowiedzialna jest młodzież parafii katedralnej oraz wspólnota Rycerzy Jana Pawła II, będzie umiejscowiony u zbiegu al. Solidarności i ul. Jagiellońskiej, przy szkole im. Władysława IV. Drugi ołtarz, przygotowany przez Strażaków PSP i OSP znajdzie się przed budynkiem Kurii Diecezjalnej przy ul. Floriańskiej. Trzeci ołtarz, u zbiegu ulic Kłopotowskiego i Sierakowskiego, przygotowują Siostry Loretanki. Czwarty ołtarz na frontonie Katedry, zostanie przygotowany przez różne wspólnoty parafialne. Będzie to miejsce zakończenia procesji. Od niego ks. Abp Hoser SAC wygłosi homilię i udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

źródło: Diecezja Warszawsko-Praska

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne