wtorek, 21 maja, 2024

Przedszkole przy ul. Namysłowskiej po liftingu

Udostępnij

Nikogo nie trzeba przekonywać, że największą wartością dla dzielnicy są jej najmłodsi mieszkańcy. Z takiego założenia wychodzą też władze Pragi, które nie oszczędzają na oświatowych inwestycjach.

W poprzednim numerze pisaliśmy o nowym przedszkolu, które powstaje przy ul. Wrzesińskiej. Dzisiaj informujemy o zakończeniu remontu przedszkola przy ul. Namysłowskiej.

– To nowoczesna inwestycja dla najmłodszych prażan – mówi wiceburmistrz Dariusz Kacprzak, który osobiście nadzorował przygotowanie projektu i prowadzone prace. – Naszym priorytetem jest to, żeby ułatwić życie rodzicom – zarówno tym pracującym, jak również tym, którzy chcą wrócić do aktywnego życia zawodowego – dodaje.

Przedszkole jest gotowe na przyjęcie 125 dzieci. Każda z sal zabaw została wyposażona w toalety, wydzielono też strefy do zabawy i nauki. W pomieszczeniach dodatkowo znalazły się strefa półprywatna dla dzieci, przewidziana jako element zabawy i edukacji, oraz specjalne platformy służące jako schowek do przechowywania zabawek. Dodatkowo w korytarzu wykonano ogólnodostępną toaletę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W salach odpowiednio dobrano kolory oraz oświetlenie, co pozytywnie ma wpływać na percepcję najmłodszych. Wszystkie elementy dostosowano też do wysokości wzroku dzieci.

Wykonano okna wewnętrzne, stolarkę drzwiową z przeszkleniami między salami zabaw, tak aby dzieci z poszczególnych grup mogły mieć ze sobą kontakt. Kuchnia została wyposażona w dźwig towarowy łączący kuchnię z miejscem do wydawania posiłków.

Na przedszkolnym korytarzu pojawiły się tablice, które wraz z oświetleniem stworzą galerię prac wykonanych przez przedszkolaków.

Przygotowano również strefę dla rodziców czekających na dzieci, wyposażoną w kanapy, pufy, stolik oraz tablice informacyjne na ścianach.

Inwestycja pochłonęła blisko 1,5 mln zł.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne