wtorek, 21 maja, 2024

Przedszkolny taras doczekał się remontu

Udostępnij

– Głosowałam na Pana w wyborach samorządowych licząc, że człowiek z naszego osiedla będzie najlepiej znał bolączki mieszkańców. W związku z tym, liczę na Pana pomoc – tym słowami zwróciła się do świeżo upieczonego radnego mama jednego z dzieci, które chodziło do przedszkola nr 164 przy ulicy Szanajcy 12.

Sprawa dotyczyła przedszkolnego tarasu, o którego remont od 2009 r. walczyła dyrekcja placówki. Taras był w opłakanym stanie; z popękanej posadzki wystawały ostre i niebezpieczne elementy, na co nie omieszkał zwrócić uwagi inspektor sanitarny. Ale nawet kontrola tak ważnego urzędu nie zmotywowała władz dzielnicy do pracy.

Interwencja radnego Kamila Ciepieńko okazała się skuteczna. – Potrzebne było wiele wystąpień i kilka interpelacji, ale udało się. Doprowadziłem do stworzenia wniosku Komisji Budżetu i uchwały Zarządu Dzielnicy czego następstwem był od lat wyczekiwany remont – mówi radny.

Poniżej publikujmy interpelacje radnego w sprawie przedszkolnego tarasu przy ul. Szanajcy.

Proszę o dokładną informacją, dlaczego, pomimo pism, do tej pory nie został wykonany remont tarasu przedszkolnego w placówce nr 164 przy ul. Szanajcy 12. Z popękanej podłogi wystają ostre i niebezpieczne dla dzieci elementy. Z rozmów z rodzicami wynika, że dzieci podczas zabaw na powietrzu regularnie przewracają się i zdzierają kolana na dziurach i ostrych krawędziach.

Dodatkowo, murek otaczający i zabezpieczający dzieci przed wypadnięciem z tarasu, kruszy się, m.in. odpada z niego tynk. Proszę o informację jak szybko można przeprowadzić potrzebny remont, szczególnie, że aktualna aura pogody (ujemna temperatura, śnieg i lód) wywoła jeszcze większe szkody. Proszę mieć na uwadze, że trudno wymagać od dzieci w wieku przedszkolnym, że będą uważać na każdym kroku. Sprawa jest bardzo poważna – chodzi o zdrowie najmłodszych prażan.

Placówka jest czynna od PN do PT, w godz. 7-17.30, w południe dzieci leżakują, dlatego remont tarasu zapewne należy przeprowadzić dopiero w wakacje, a teraz jak najszybciej zabezpieczyć groźne elementy tarasu. Poniżej lista pism wystosowanych przez Dyrektor placówki:

21.04.2009 do Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania – Jadwigi Chrobak
19.03.2010 do p. Naczelnika Wydziału Infrastruktury Dzielnicy Praga Północ – Krzysztofa Żerosławskiego
11.05.2010 do Burmistrza Dzielnicy Praga Północ – Jolanty Koczorowskiej
23.06.2010 do Zastępcy Burmistrza Burmistrz Dzielnicy Praga Północ – Artura Buczyńskiego

Proszę o odpowiedź, jaka jest suma zaoszczędzonych środków finansowych, przeznaczonych na realizację zadań w Planie Remontów w obiektach oświaty w 2011 roku. Zgodnie ze stanowiskiem Komisji Budżetu, Plan Remontów został rozszerzony o remont tarasu przedszkolnego przy ul. Szanajcy 12, a środki finansowe na realizacje dodatkowego zadania miały pochodzić właśnie z tych oszczędności. Dlatego proszę też o informację, jaki jest obecnie status realizacji tego zadania.

Proszę o informację na temat planu remontów w obiektach oświaty w 2012 roku, ze szczególnym uwzględnieniem Przedszkola nr 164 przy ul. Szanajcy 12. Dodatkowo proszę o informację, kiedy powstanie stosowny kosztorys remontu w w/w placówce, a jeśli już jest gotowy, to proszę o przekazanie do skrzynki radnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne