środa, 17 kwietnia, 2024

Przedwojenna Praga będzie bohaterem drugiej części filmu Warszawa 1935

Przedwojenna Targowa i most Kierbedzia. To miejsca, które pojawią się w drugiej części filmu „Warszawa 1935 3D”. Premiera jest planowana w połowie 2016 roku.

Twórcy ze studia Newborn przy ul. Strzeleckiej na Nowej Pradze po raz pierwszy zaskoczyli Europę dwa lata temu, kiedy w kinach pojawił się film przedstawiający północny fragment Śródmieścia sprzed 80 lat. Teraz autorzy chcą dopełnić obraz dawnego miasta przenosząc widzów na Pragę.

– Prace trwają a scenografia jest już prawie gotowa – mówi dla portalu przegladpraski.pl Tomasz Gomoła, pomysłodawca filmu. – Chcemy pokazać skrzyżowanie ulicy Targowej i alei Solidarności (przedwojennej Zygmuntowskiej – red.).

W drugiej części filmu zobaczymy też Stare Miasto i Wolę z legendarnym Kercelakiem.

Film „Warszawa 1935”, który docelowo ma składać się z trzech części, zdobył już uznanie na świecie. Przedwojenną stolicę nazywaną Paryżem Północy mogli podziwiać producenci i przedstawiciele największych stacji telewizyjnych na świecie podczas prestiżowej konferencji MIPDOC w Cannes, w 2014 roku. Film zajął wówczas drugie miejsce, ustępując tylko produkcji National Geographic.

Jak przekonują twórcy, plany przedstawienia przedwojennej Pragi są dużo większe i nie ograniczają się tylko do ul. Targowej. – Chcielibyśmy pokazać ulicę aż do Dworca Wschodniego – mówi Gomoła. – Podobnie Ząbkowską i Brzeską.

W rozmowie z portalem przegladpraski.pl tłumaczy jednak, że ogranicza ich budżet. Przyznają przy tym, że wciąż prowadzone są rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na zwiastun!

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości