czwartek, 18 lipca, 2024

Przejścia dla pieszych na Ratuszowej zostały doświetlone

Udostępnij

Drogowcy zakończyli modernizację oświetlenia na ul. Ratuszowej. Stare betonowe latarnie zostały zastąpione nowymi słupami z ledowymi oprawami.

Nowe oświetlenie pojawiło się na całej ulicy. Usunięto 58 wyeksploatowanych latarni, które były już w bardzo złym stanie technicznym. W ich miejscu stanęło 57 nowoczesnych słupów oświetlenia drogowego, i dodatkowo 21 słupów oświetlenia chodnika. Na wszystkich latarniach zostało zawieszonych łącznie 97 ledowych opraw.

– Inwestycja poprawiła bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dzięki oprawom LED jaśniej jest po zmroku, a w przyszłości będzie oszczędniej. W skali roku redukcji ulegnie zużycie energii elektrycznej, bo oprawy ledowe do zapewnienia lepszego światła potrzebują zdecydowanie mniej prądu niż lampy sodowe. Już za to zmniejszyło się ryzyko wystąpienia awarii, bo wymieniliśmy również przewody – ułożyliśmy w ziemi 940 m nowego okablowania – czytamy w komunikacie prasowym Zarządu Dróg Miejskich.

W ramach przebudowy oświetlenia na ul. Ratuszowej doświetlono sześć przejść dla pieszych bez sygnalizacji: dwie zebry na skrzyżowaniu z ul. Targową i po jednej przy wejściu do zoo, przy skrzyżowaniu z ul. Namysłowską oraz przy wlocie ul. Harnasie, a oprócz tego jedno przejście na skrzyżowaniu ulic Targowej i 11 Listopada.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne