poniedziałek, 9 września, 2024

Publiczne toalety na Pradze. Trudno skorzystać z czegoś, czego nie ma

Udostępnij

Najwięcej publicznych toalet na Pradze-Północ znajduje się za ogrodzeniem zoo. Władze miasta opublikowały w internecie mapę stołecznych szaletów. Znajdziemy tam toalety płatne i popularne Toi-toie. Postanowiliśmy sprawdzić, ile z nich znajduje się na Pradze-Północ.

Bezpłatne toalety w cenie biletu

Siedem toalet znajduje się na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Znajdziemy je w pawilonach ogrodu, m.in. w słoniarni i ptaszarni. Toalety są przystosowane dla osób niepełnosprawnych i są bezpłatne, ale żeby z nich skorzystać trzeba kupić bilet do zoo.

Kolejne pięć jest zlokalizowanych w parku Praskim. Dwie są stacjonarne, a to oznacza, że są płatne, zaś pozostałe trzy to toalety przenośne (bezpłatne). Płatną toaletę znajdziemy też przy ul. Wybrzeże Helskie, od strony Wisły.

Toalety w parku Praski na Pradze-Północ. Fot. Przegladpraski.pl

Na terenie Pragi-Północ z bezpłatnych toalet skorzystamy także na stacjach metra: Stadion Narodowy, Dworzec Wileński i Szwedzka. Uwaga, są czynne tylko do 22.

Popularne Toi-toie znajdziemy jeszcze przy rondzie Stefana Starzyńskiego oraz na placu Hallera. I to wszystko.

Studiując mapę warszawskich toalet, którą znajdziemy w serwisie mapowym urzędu miasta, dochodzimy do wniosku, że na Pradze trudno znaleźć legalne, ustronne miejsce. W terenie zabudowanym, przedstawianym w folderach promocyjnych miasta jako szczególnie atrakcyjny, nie ma żadnych publicznych toalet.

Publiczne toalety na Pradze-Północ

Na Pradze-Północ działa tylko pięć bezpłatnych, całodobowych toalet, które znajdziemy na osiedlu Praga II i w parku Praskim. Za pozostałe musimy zapłacić. Za skorzystanie z toalety w parku zapłacimy 2 zł, a w zoo 35 zł, czyli cenę biletu normalnego do ogrodu.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne