czwartek, 18 lipca, 2024

Radni stanęli za mieszkańcami i popali petycję przeciwko SPPN

Udostępnij

Radni z Pragi-Północ przyjęli stanowisko, w którym poparli petycję mieszkańców przeciwko wprowadzeniu strefy płatnego parkowania na osiedlu Praga II. Nie wszyscy radni stanęli jednak po stronie mieszkańców.

Podczas wczorajszej sesji rady dzielnicy prascy rajcy przyjęli stanowisko, przygotowane przez wiceprzewodniczącego rady ze stowarzyszenia Kocham Pragę – Kamila Ciepieńko. W stanowisku czytamy, że radni pozytywnie odnoszą się do petycji mieszkańców dzielnicy, którzy sprzeciwiają się wprowadzeniu strefy płatnego parkowania na osiedlu mieszkaniowym Praga II. Radni zgodzili się z mieszkańcami, że proces konsultacji społecznych został przeprowadzony w sposób niewłaściwy i niemiarodajny, co powinno być podstawą do odrzucenia projektu. Petycja mieszkańców została podpisana przez blisko 1400 osób i została złożona w biurze rady.

Kto zagłosował przeciwko petycji mieszkańców?

Stanowisko zostało przyjęte głosami radnych stowarzyszenia Kocham Pragę oraz Prawa i Sprawiedliwości. Zwolennikami strefy, którzy zagłosowali przeciwko stanowisku, był klub Platformy Obywatelskiej oraz radni niezrzeszeni; Ireneusz Tondera oraz Grzegorz Walkiewicz.

Teraz dokument trafi do radnych Warszawy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne