czwartek, 18 lipca, 2024

Radni z Pragi apelują do władz Warszawy o pilny remont kamienicy przy Brzeskiej

Udostępnij

Podczas wczorajszej komisji architektury i planowania przestrzennego dzielnicy Praga-Północ, radni zwrócili się z apelem do władz Warszawy o niezwłoczne rozpoczęcie remontu kamienicy przy ul. Brzeskiej 5. Budynek, który jest zabytkiem, jest wyłączony z użytkowania i niszczeje w zastraszającym tempie.

– Tylko natychmiastowe podjęcie działań pozwoli uratować kamienicę – przekonywała Barbara Domańska, przewodnicząca komisji architektury. Komisja wezwała też władze Warszawy, aby te zdecydowały w końcu, co dalej z realizacją zadania „Zagospodarowanie nieruchomości w obszarze rewitalizacji na Pradze-Północ wraz z miejską częścią Bazaru Różyckiego”. Chodzi o kamienice w kwartale ulic Brzeska – Ząbkowska- Targowa.

– Przedłużające się procedury i brak wiążących ustaleń w tej sprawie powodują bezwład i niemożność planowania i wykonywania działań remontowych w kamienicach objętych ww. zadaniem – tłumaczy przewodnicząca Domańska. Radni zaproponowali, aby z zadania wyłączyć kamienicę przy ul. Brzeskiej 5, co ma przyspieszyć jej remont.

Stanowiskiem komisji zajmą się teraz władze Warszawy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne