poniedziałek, 20 maja, 2024

Rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie po endoprotezie kolana

Udostępnij

Operacja wstawienia endoprotezy kolana jest jedna z najczęściej wykonywanych operacji w przedziale wiekowym pacjentów od 55 do 80 roku życia. Rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie to usługa, z której korzysta większość osób po tego typu operacji, aby zapewnić sobie kompleksową i skuteczna terapię.

Czy rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie to dobry wybór po operacji kolana?

Nasi pacjenci zgodnie odpowiadają tak! Taka opinia wynika z kilku faktów, pierwszym jest potrzeba rehabilitacji jak najszybciej, która zapewnia bezpieczny powrót do zdrowia. Rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie to szybka i skuteczna pomoc po operacji w walce z dolegliwościami bólowymi, to również profesjonalny instruktarz chodu o kulach, indywidualne ćwiczenia oraz szybka pionizacja.

Prywatne wizyty to czas, którego szkoda marnować na ból i powikłania wiążące się z długim unieruchomieniem, a czas rehabilitacji domowej na NFZ to często nawet trzy do sześciu miesięcy. Warto działać od razu szczególnie, że prywatnie ten czas oczekiwania to jeden lub dwa dni. Doświadczenie i pasja to cechy wyróżniające fizjoterapeutów, którzy świadczą usługi prywatnie.

Kolejnym argumentem przemawiającym za podjęciem rehabilitacji możliwie szybko po operacji są naprawdę duże zdolności adaptacyjne i regeneracyjne, na jakich bazuje fizjoterapeuta w tym wczesnym etapie. Stymulując odpowiednie mechanizmy regeneracyjne umożliwia szybszy proces gojenia się rany, powrotu prawidłowego zakresu ruchu w stawie i odpowiedniej siły mięśniowej.

Jakie zalety ma rehabilitacja w domu po endoprotezie kolana?

Jedną z głównych zalet jaką ma rehabilitacja w domu po endoprotezie kolana jest komfort i wygoda pacjentów, którzy stanowią grupę osób powyżej 60 roku życia. Po tak dużym zabiegu operacyjnym dolegliwości bólowe, trudności w poruszaniu i ograniczona aktywność codzienna sprawia, że rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie pozwala szybko i bezpiecznie wrócić do formy.

Indywidualne podejście do każdego pacjenta to podstawa w usługach prywatnych, tylko taka terapia skrojona na miarę dla każdego da oczekiwane efekty w postaci maksymalnego powrotu do zdrowia i sprawności. Skuteczność prowadzonej rehabilitacji w domu pacjenta mierzona jest postępami, jakie robi pacjent w osiąganiu pełnej samodzielności w życiu codziennym jednocześnie nie uskarżając się na przewlekłe dolegliwości bólowe.

Jak zamówić rehabilitację w domu pacjenta po operacji kolana?

Bezpośrednio po zabiegu lub najlepiej jeszcze przed operacją kolana warto zadzwonić i umówić się na wizytę z fizjoterapeutą. Pozwoli to zabukować kolejne terminy i zapewni ciągłość terapii, choć czas oczekiwania na pierwszą wizytę to tylko dwa lub trzy dni. Wizyta jeszcze przed zabiegiem pozwala poprowadzić instruktarz postępowania z nowo wstawionym stawem, uniknąć niepotrzebnych stresów i strachu w trakcie pobytu w szpitalu czy do mementu spotkania z fizjoterapeuta po zabiegu wstawieniu endoprotezy biodra.

Artykuł partnera

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne