poniedziałek, 15 lipca, 2024

Rowerem po Warszawie, po Pradze trudniej

Udostępnij

Stacja rowerowa Plac Wileński jest jedną z trzech najpopularniejszych stacji Veturilo w Warszawie. Władze miasta szacują, że ruch rowerowy w stolicy wzrósł w tym roku aż o 25 proc.

Obecnie w Warszawie jest już ponad 570 km dróg rowerowych. – Z tego aż 200 km zostało wybudowane lub przeszło remont w ciągu ostatnich 4 lat – chwalą się drogowcy.

Ale liczba inwestycji w infrastrukturę rowerową na prawym brzegu Wisły, to wciąż niewielki procent. W ostatnim czasie drogowcy mogą pochwalić się m.in. 3,2 km odcinkiem trasy rowerowej wzdłuż ul. Jagiellońskiej, pomiędzy rondem Starzyńskiego a ul. Modlińską. O kolejne 3 km wydłużyła się też nadwiślańska ścieżka rekreacyjna na odcinku pomiędzy mostem Łazienkowskim a ul. Fieldorfa.

Prawdopodobnie na wiosnę przyszłego roku powstanie brakujący odcinek ścieżki rowerowej pomiędzy ul. Namysłowską a rondem Żaba. Drogowcy czekają na oferty zainteresowanych firm do 12 grudnia 2018 r.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne