niedziela, 1 października, 2023

Ruszają prace nad budową połączenia tramwajowego Pragi i Białołęki

Na początku przyszłego roku ma być gotowa koncepcja budowy linii tramwajowej, która połączy Pragę-Północ i Białołękę. Jednym z pomysłów jest budowa torowiska wzdłuż brzegu Wisły.

Tramwaj wzdłuż ul. Modlińskiej będzie przedłużeniem trasy, która biegnie po ul. Jagiellońskiej, wzdłuż terenu dawnej fabryki samochodów FSO i kończy się pętlą pod trasą Armii Krajowej. Dalej pobiegnie ona nad Kanałem Żerańskim i wzdłuż ul. Modlińskiej, aby połączyć się z trasą z Młocin na Winnicę. Wykonawca dokumentacji zaproponuje, jak mają przebiegać nowe tory przez węzeł drogowy ul. Jagiellońskiej i trasy AK. To jedno z bardziej skomplikowanych zadań, bo być może nie obejdzie się bez przebudowy niektórych estakad. Tańsze rozwiązanie może polegać na obejściu torami całego węzła od zachodu wzdłuż brzegu Wisły.

Koszt samej dokumentacji wyniesie blisko 1,5 mln zł. Wykonawca, firma DATABOUT z Warszawy, będzie miał 320 dni na przygotowanie dokumentów. Spodziewana realizacja inwestycji to koniec obecnej dekady, czyli rok 2030.

ŹródłoUM

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości