środa, 17 lipca, 2024

Samochód w szczycie przegrywa z rowerem

Udostępnij

Rower pozostaje wciąż najszybszym środkiem transportu po ulicach Warszawy w komunikacyjnym szczycie. Ratusz zbadał czas przejazdu rowerem i samochodem na pięciu trasach. Dwie z nich prowadzą na prawy brzeg Wisły.

Dystans pomiędzy Dworcem Wileńskim a Politechniką kierowca samochodu pokonuje w czasie od 16 do 40 min. To 6,7 km. Koszt paliwa w tym przypadku wynosi ok. 2,40 zł. Rowerzysta ten sam odcinek przejedzie w niecałe 30 min, spalając przy tym 183 kcal.

Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o trasę z Bródna (ul. Matki Teresy z Kalkuty) na Śródmieście (Uniwersytet Warszawski). Rowerzysta odcinek ponad 7 km przemierzy w ok. 25 min. Spali przy tym 194 kalorie. Z kolei kierowca, w zależności od sytuacji na drodze, na podróż potrzebuje od 16 do 40 minut. Za paliwo zapłaci 2,6 zł.

Czas przejazdu samochodem został przyjęty na podstawie map w serwisie Google.com, ok. godz. 16.30 w dniu powszednim. Przyjęto też założenie, że samochód pali 8 litrów na 100 km, a cena paliwa wynosi 4,5 zł.

W przypadku roweru czas mierzyli sami cykliści przy założeniu zwykłego tempa jazdy i przestrzegania przepisów drogowych. Spalone kalorie zmierzono za pomocą popularnych aplikacji.

czas-przejazdu-rower-samochod

Infografika: FB

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne