poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Sentymentalny spacer po FSO

Zastanawialiście się nad tym, jak dziś wygląda legendarna fabryka samochodów na Żeraniu? W najbliższą niedziele będziemy mieli szansę zwiedzić dawne FSO przy Jagiellońskiej. Bezpłatne wydarzenie odbędzie się w ramach 376. Urodzin Pragi.

– Z wielką przyjemnością dołączamy do tegorocznych „Urodzin Pragi” i otwieramy nasze drzwi dla wszystkich chętnych – mieszkańców Pragi-Północ, warszawiaków, gości z innych miast – każdego, kto zechce do nas dołączyć. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby powrócić do przeszłości i zwiedzić najważniejsze zakątki dawnej FSO, ale także wyjść w przyszłość – przedstawimy plany OKAM związane z tym terenem, zaprezentujemy działające już EkoCentrum „Punkt Zwrotny”, a także uchylimy rąbka tajemnicy wokół ekspozycji zabytkowych samochodów “Wystawy w fabryce” – mówi Anna Watkowska, członkini zarządu OKAM City oraz Liderka Projektu F.S.O. PARK.

Program spaceru po halach Fabryki Samochodów Osobowych

17 lutego br. (sobota) godz. 12:00-14:30, ul. Jagiellońska 88, Praga Północ, Warszawa

  • Spotkanie o godz. 12:00 pod bramą główną dawnego zakładu FSO
  • Spacer po terenie dawnej Fabryki: Spawalnia, Montownia, Tłocznia
  • Zwiedzanie Lakierni – „Wystawa w fabryce”
  • Wizyta w EkoCentrum „Punkt Zwrotny”
  • Prezentacja projektu F.S.O. PARK

Zakończenie jest planowane ok. 14.30

Dla zmotoryzowanych będzie otwarty parking pod bramą główną. Auto będzie można zaparkować bezpłatnie w godz. 11.30-15.00

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości