wtorek, 21 maja, 2024

Siostra G. skazana za wypadek przy Ząbkowskiej

Udostępnij

Na karę roku i sześciu miesięcy prac społecznych, zakaz prowadzenia pojazdów i ponad 10 tys. zł skazano celebrytkę, która w lipcu 2018 r. spowodowała groźny wypadek przy ul. Ząbkowskiej.

Skazana Monika „Esmeralda” G. jest jedną z sióstr G., które brylują w mediach społecznościowych. Zasłynęły m.in. autorskim wykonaniem świątecznych piosenek.

Monika G. w lipcu ub. roku uderzyła z impetem w kamienicę przy ul. Ząbkowskiej 13, przy przejściu dla pieszych przez ul. Brzeską. Okazało się, że skazana była pod wpływem alkoholu i środków psychotropowych.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ uznał Monikę G. za winną i choć groziło jej dwa lata pozbawienia wolności, to skazano ją na karę roku i sześciu miesięcy prac społecznych w wymiarze 20 godz. miesięcznie. Sędzia orzekła też wobec niej pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. „Esmeralda” musi też zapłacić 7 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, i ponad 3 tys. zł kosztów sądowych – poinformował Kamil Siałkowski, reporter sądowy „Gazety Stołecznej” na swoim profilu „Siałkowski pisze z sądu” na Facebooku.

Fot. FB/TargowaDlaLudzi

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne