wtorek, 23 lipca, 2024

Skwer przy Kępnej i Jagiellońskiej zostanie zmodernizowany

Udostępnij

Górka saneczkowa, naturalny plac zabaw dla dzieci, a także nowe nasadzenia drzew i krzewów. Zaniedbany skwer przy ul. Kępnej i Jagiellońskiej zostanie zmodernizowany.

Koncepcja zagospodarowania skweru w pobliżu Portu Praskiego powstała na podstawie potrzeb i oczekiwań, które mieszkańcy zgłosili podczas konsultacji społecznych jesienią 2019 r. Obecnie teren służy głównie mieszkańcom najbliższej okolicy do przejścia. Po modernizacji ma być przestrzenią do sąsiedzkich spotkań i zabaw.

Skwer przy Kępnej będzie przyjazny środowisku

Ścieżki zostaną odnowione i pokryte mineralną nawierzchnią, która przepuszcza wodę. Pojawią się też nowe połączenia piesze w miejscu wydeptanych już szlaków. Dzięki schodom i podjazdowi mieszkańcy będą mieli ułatwione wejście na skarpę. Na skwerze powstaną miejsca do siedzenia (na wale i przy placu zabaw), a wzdłuż ścieżek staną latarnie zasilane energią słoneczną, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

W rogu skweru, bliżej ul. Wrzesińskiej, zaplanowano naturalny i osłonięty roślinnością plac zabaw dla dzieci. Znajdą się na nim m.in. drewniane huśtawki, zabawki do wspinania czy wiklinowe chatki. Będzie tam też można bez problemu wjechać z wózkami. Tuż obok, na przedłużonym zboczu wału powstanie górka do zjeżdżania. Pragórka stworzona przy współudziale mieszkańców zostanie odświeżona, a w jej pobliżu pojawi się dodatkowa zieleń.

Skwer zyska przyjazne oblicze również dzięki posadzeniu nowych roślin ozdobnych: byliny, krzewy (3740 szt.) i drzewa (jesiony, platany i klony, łącznie 36 szt.).

Inwestycja zakończy się w listopadzie 2020 r.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne