poniedziałek, 27 maja, 2024

Sportowe wydarzenia roku na Pradze-Północ

Udostępnij

Paintball, festiwal fitness i sporty walki. Dzielnica z roku na rok ma coraz ciekawszą sportową ofertę dla mieszkańców. Wczoraj pisaliśmy o imprezach kulturalnych, dziś przedstawiamy największe sportowe wydarzenia mijającego roku.

Jedną z największych imprez roku, która za każdym razem przyciąga blisko tysiąc kibiców, była Praska Gala Boksu i MMA w hali sportowej przy ul. Szanajcy. Stoczono sześć walk, w których prym wiedli reprezentanci Pragi. Na trybunach pojawił się też Jerzy Rybicki, były mistrz olimpijski w boksie w Montrealu w 1976 r. Podczas tegorocznej edycji gali wystąpiła też praska ekipa hiphopowa PRG.

Kolejnym dużym wydarzeniem był Praski Festiwal Jatomi Fitness w parku Praskim. Mieszkańcy pod okiem instruktorów mogli wziąć udział w ćwiczeniach, skorzystać z konsultacji dietetyków, a także wykonać bezpłatne badania. Festiwal odwiedziło ponad pół tysiąca osób, które miały możliwość zaznajomić się z nowinkami związanymi ze zdrowym trybem życia.

Dużo działo się też nad Wisłą. Mieszkańcy mogli za darmo pograć w tenisa na kortach dawnej Rusałki czy też spróbować swoich sił w parku linowym. Po sportowych zmaganiach można było odpocząć na rzece podczas wiślanych rejsów gondolą. Dzielnica ufundowała ponad 1,2 tys. darmowych biletów.

Mieszkańcy, którzy wolą jednak silniejsze wrażenia, mogli zmierzyć się w Praskiej Lidze Paintball, w hali przy ul. Wojnickiej na Michałowie, albo spróbować swoich sił w bezpłatnych treningach boksu, MMA, krav magi czy samoobrony kobiet. Zajęcia odbywały się przez osiem miesięcy w Praskim Centrum Sportów Walki przy ul. Jagiellońskiej 7.

W tym roku nie zabrakło też sportowych emocji w innym wymiarze. W szkole podstawowej przy ul. Kowieńskiej zmierzyli się ze sobą najlepsi prascy szachiści. – Trzeba dodać, że nasi zawodnicy wykazali się ogromnym talentem strategicznego myślenia – mówi Dariusz Kacprzak, wiceburmistrz dzielnicy, odpowiedzialny za sport.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem był program „Roztańczona Praga-Północ”, czyli bezpłatne zajęcia z nauki tańca dyskotekowego, hip-hopu, show-dance, a nawet musicalu. Przez całe wakacje nad Wisłą na deskach klubu La Playa można było potańczyć przy latynoamerykańskich dźwiękach, czyli poćwiczyć cha-chę, rumbę czy paso doble.

Na uwagę zasługują też programy sportowe dedykowane starszym, młodszych i najmłodszym, m.in. „Od zabawy do sportu”, „Sportowi prażanie” czy „Aktywny senior”. – Nasza oferta została przygotowana w ten sposób, aby mogli z niej skorzystać wszyscy mieszkańcy Pragi bez względu na wiek i kondycję – mówi wiceburmistrz Kacprzak.

Po raz trzeci już, we wrześniu, na terenie szkół i ośrodków sportu został przeprowadzony. Test Sprawności Fizycznej. Projekt, którego pomysłodawcami jest obecny zarząd dzielnicy, ma za zadanie czuwać nad rozwojem fizycznym uczniów praskich szkół podstawowych i gimnazjów. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 3 tys. prażan. – To jeden z naszych priorytetowych projektów. Wyniki są zapisywane w elektronicznych uczniowskich dziennikach – mówi Kacprzak. – Najlepsi, czyli ci, którzy dzięki własnej pracy i zaangażowaniu poprawiają swoje osiągnięcia, mogą liczyć na nagrody i wyróżnienia – dodaje.

Ostatnią sportową imprezą w tym roku był Pierwszy Praski Bieg Nocny, który zgromadził blisko 800 biegaczy. Zawodnicy pobiegli przez najstarszą część dzielnicy, po najbardziej reprezentacyjnych ulicach Pragi, m.in. Ząbkowską, Kawęczyńską i Białostocką.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne