poniedziałek, 15 lipca, 2024

Sprawdź co wydarzy się na Pradze w czerwcu

Udostępnij

Wybraliśmy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe, organizowane przez urząd dzielnicy, które w czerwcu odbędą się na Pradze-Północ.

Odpowiednio 4, 11, 18 i 25 czerwca w parku Praskim odbędzie się druga edycja bezpłatnych zajęć z nauki jazdy na rolkach dla dzieci i młodzieży. Zajęcia zakończą się II Wyścigiem Rolkarskim na Pradze-Północ.

W najbliższą niedzielę (5 czerwca) dzielnica będzie należała do… sąsiadów. To za sprawą Dnia Sąsiada, święta które jest obchodzone niemalże w całym kraju. Aż do godz. 22 prawie cała dzielnica wypełniona zostanie zdarzeniami kulturalnymi i integracyjnymi. Najwięcej wydarzy się na placu Hallera i na podwórkach przy ul. Stalowej i Ząbkowskiej.

W parku Praskim, 11 czerwca, odbędzie się po raz pierwszy Praski Festiwal Jatomi Fitness. Organizatorzy przygotują specjalne bloki tematycznych, które będą dotyczyły m.in. ćwiczeń wzmacniających, siłowych i wyciszających. Nie zabraknie też zumby. W trakcie zajęć odbędą się również zawody.

Dzień później, czyli 12 czerwca, w bazylice przy ul. Kawęczyńskiej 53 na Michałowie, odbędzie się koncert „1050”, który upamiętni rocznicę Chrztu Polski. To także 25. rocznica wizyty Jana Pawła II w bazylice. – To będzie spektakularne wydarzenie plastyczno-muzyczne – zapowiadają organizatorzy koncertu. – Przy dźwiękach muzyki na żywo, na oczach widzów, artyści wykonają trzy prace plastyczne.

W dniach 12, 19 i 26 czerwca dzielnica przygotowała specjalne pojedynki, w czasie których mieszkańcy zmierzą się w Lidze Paintball. W trackie pozorowanej walki 10 osobowe drużyny z Pragi będą ze sobą współzawodniczyć. Dzielnica zapewni plac gry i odpowiedni sprzęt m.in. maski ochronne na twarz, markery paintbollowe i oczywiście amunicję.

Dla nieco młodszych mieszkańców, 18 czerwca w muszli koncertowej w parku Praskim, odbędzie się VI Praski Festiwal Piosenki dla Dzieci i Młodzieży. Już następnego dnia, 19 czerwca, urząd dzielnicy zaprasza na Piknik Bezpiecznie Wakacje. – Poprzez wspólną zabawę uczestnicy pikniku będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności, które pozwolą zdrowo i bezpiecznie spędzić wakacyjny czas – słyszymy w urzędzie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne