sobota, 18 maja, 2024

Straż Miejska

Udostępnij

Straż Miejska
ul. Jana Młota 3,
tel.: 22 741 27 72
e-mail: ot6@strazmiejska.waw.pl

Naczelnicy oddziału:

  • Maciej Świątek
    Naczelnik VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy
  • Andrzej Pawlak
    Zastępca Naczelnika VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy

Telefon alarmowy: 986

Historia oddziału Straży Miejskiej na Pradze

Strażnicy miejscy sprowadzili się do budynku przy ul. Młota w marcu, w 2005 roku. Wcześniej w budynku znajdowało się przedszkole, później filia szkoły podstawowej.

W 2002 roku połączono trzy oddziały straży miejskiej, które działały na Białołęce, Targówku i Pradze-Północ. Władze miasta, z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, szukały miejsca, z którego możliwy byłby szybki dojazd do każdej z trzech dzielnic. Wybór padł na budynek przy ul. Młota na Pradze.

Uroczyste otwarcie nowej siedziby odbyło się 2 marca 2005 roku. To była pierwsza stała siedziba Straży Miejskiej. W uroczystości wzięli udział m.in. Władysław Stasiak, zastępca prezydenta Warszawy i Robert Sosnowski, burmistrz Pragi-Północ. Siedzibę straży święcił wówczas Sławoj Leszek Głódź, biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Budynek wymagał odpowiedniej adaptacji. Konieczna była przebudowa wielkich, przestronnych sal przedszkolnych na mniejsze pomieszczenia biurowe. Podczas generalnego remontu zagospodarowano piwnice na szatnie dla pracowników, wymieniono wentylację, wstawiono nowe okna. Budynek został zmodernizowany i wyremontowany.

W 2022 roku w budynku straży wykonano termomodernizacje ścian fundamentowych w celu ich ocieplenia, co ma wpłynąć na większe oszczędność przy ogrzewaniu.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne