sobota, 13 kwietnia, 2024

Strażacy Zacisza. Zaproszenie na wystawę

Czarno-białe fotografie, które tworzą opowieść o tradycji i historii ochotników straży pożarnej lat 40-tych i 50-tych na Zaciszu, będzie można oglądać od jutra w strażackiej remizie przy ul. Młodzieńczej. Wystawa będzie czynna do września przyszłego roku.

Dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej na Zaciszu są wyjątkowym przykładem ofiarności w służbie zagrożenia ogniem oraz lokalnego, strażackiego patriotyzmu. To opowieść o strażackiej społeczności w powojennej wsi Zacisze. Z czarno-białych fotografii przemawiają zamknięte w kadrze zdarzenia z życia strażaków. Dziadkowie i ojcowie dzisiejszych mieszkańców Zacisza, członkowie OSP tworzyli codzienną historię jednocząc mieszkańców wokół remizy, inicjowali kolejne budowy obiektów, dzięki czemu życie po wojnie stało się łatwiejsze i bogatsze kulturowo.

– Minęło kilkadziesiąt lat, nie wszystkich strażaków ze zdjęć wystawy udało się rozpoznać, może uda się to rodzinom z Zacisza? – pytają organizatorzy.

Otwarcie wystawy nastąpi w sobotę, 10 września 2016 r. o godz. 11.00 w remizie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 15 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przy ul. Młodzieńczej 5/7.

Organizatorem wystawy jest Fundacji Wspierania Inicjatyw Pozarządowych im. Józefa Szewczyka, promującej inicjatywy oraz projekty oświatowe, kulturalne na rzecz społeczności lokalnych serdecznie zaprasza na wystawę.

Fot. Materiały organizatora

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości