środa, 17 kwietnia, 2024

Studzienki na Starzyńskiego będą wymienione

Drogowcy poprawią komfort kierowców na ul. Starzyńskiego. Ogłoszono przetarg na wymianę studzienek kanalizacyjnych w pasie jezdni.

Zarząd Dróg Miejskich docelowo wymieni około 200 włazów w studzienkach na terenie całej Warszawy. W drugiej połowie stycznia, w alei Prymasa Tysiąclecia pękł pierścień otaczający właz studzienki. Trasa przez blisko 5 godz. stała w korku.

– Kilkadziesiąt lat temu, kiedy powstawały drogi nie było takich standardów jakie mamy obecnie. Wykonawca prac nie regulował studzienek a wokół opaski, jako materiał stosowano cement, który po wielu latach szybko się wykrusza zwłaszcza tam gdzie mamy duże natężenie ruchu – tłumaczy Karolina Gałecka z ZDM. – Obecnie wokół opaski studzienki stosujemy materiały składające się z nowoczesnych mieszanek. Taka masa jest bardziej elastyczna i wytrzymała na naciski kół samochodów.

Oprócz wymiany studzienek wykonawca będzie też zobligowany do ich wyregulowania, aby były one w poziomie jezdni, przez co komfort jazdy dla kierowców będzie znacznie większy. – Będziemy starali się wymienić studzienki również na niektórych mniej uczęszczanych drogach. Ich lista będzie znana już po podpisaniu umowy z wykonawcą – dodaje Gałecka.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości