piątek, 14 czerwca, 2024

Sukces Przeglądu Praskiego. Przystanki tramwajowe zostają na moście Gdańskim

Udostępnij

Tramwaje Warszawskie wycofały się z pomysłu likwidacji przystanków na moście Gdańskim. To sukces naszej publikacji. Głos zabrali też prascy radni.

W ubiegłym tygodniu do Urzędu Dzielnicy Praga-Północ trafiło pismo, w którym przedstawiciele spółki Tramwaje Warszawskie zaproponowali likwidację dwóch przystanków tramwajowych na moście Gdańskim: Wybrzeże Helskie. Pisaliśmy o tym tutaj Przystanek tramwajowy na moście Gdańskim do likwidacji.

W piśmie czytamy m.in. że perony nie spełniają wymogów tzn. nie pozwalają na jednoczesne zatrzymanie się dwóch tramwajów niskopodłogowych na przystanku, a także, że są niebezpieczne, ponieważ piesi przechodzą przez torowisko w miejscu, w którym jest to nielegalne.

Po naszej publikacji w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy mieszkańców, którzy negatywnie wypowiedzieli się na temat pomysłu tramwajarzy.

– Przystanki po praskiej stronie mostu to alternatywa dla klientów zoo, którzy planują odwiedzić ogród korzystając z komunikacji miejskiej. To też ułatwienie dla mieszkańców osiedla Golędzinów, dla których w 2019 r. powstał też chodnik, który ułatwił bezpieczne dojście do przystanków na moście – mówi Kamil Ciepieńko, praski radny. – Nie ma naszej zgody na ich likwidacje.

Będziemy szukali innych rozwiązań

Argumentacja mieszkańców i zdecydowany sprzeciw większości radnych Pragi-Północ trafił do przedstawicieli miejskiej spółki. – Zdiagnozowaliśmy problem, zarówno pod kątem inżynieryjny jak i społecznym – mówi dla „Przeglądu Praskiego” Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. – Będziemy szukali innych rozwiązań.

Jak dodaje, może to być ograniczenie prędkości, przepustowości, a nawet przystanek na żądanie. – To wszystko będzie przedmiotem analiz naszych inżynierów – tłumaczy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne