wtorek, 23 lipca, 2024

Świąteczna iluminacja placu Hallera

Udostępnij

Za nami ostatni weekend, podczas którego mogliśmy podziwiać świąteczną iluminację Pragi-Północ. Postanowiłem przekonać Zarząd Dzielnicy, aby przyszłoroczna iluminacja nie ograniczała się wyłącznie do najważniejszych arterii Pragi.

Zaproponowałem, aby dzielnica ozdobiła świetlanymi łańcuchami choinki na pl. Hallera. Koszty niewielkie, zaangażowanie znikome, a efekt rozświetlonego placu może być niesamowity!

Na moje apele i prośby o udekorowanie placu obecny zarząd dzielnicy pozostawał głuchy. Na kolejną interpelację w tej sprawie burmistrz odpisał, że dekoracja placu nie mieści się w ramach iluminacji miejskiej wyznaczonej dla konkretnych obszarów, m.in. Traktu Królewskiego, Alei Jerozolimskich, Ząbkowskiej czy Targowej. Zwróciłem jednak uwagę, że miejska iluminacja, to inwestycja ustalana i finansowana przez władze miasta. Nasza iluminacja, która będzie polegać na montażu łańcuchów świetlnych na praskich choinkach, nie wymaga chyba zaangażowania najwyższych władz m.st. Warszawy?

Do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka miesięcy, liczę że znajdą się nie tylko środki, ale przede wszystkim chęci.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne