poniedziałek, 15 lipca, 2024

Świąteczny weekend na Pradze. 15-17 grudnia 2023 r. Warsztaty, koncerty i wspólne kolędowanie

Udostępnij

Amerykański jazzman, wspólne kolędowanie i warsztaty z tworzenia Mikołajów i reniferów z patyków. W ostatni weekend przed świętami na Pradze nie zabraknie atrakcji.

15 grudnia (piątek) na Pradze

Wesołych Świąt Prago!

Już dziś wieczorem w świąteczny klimat wprowadzi nas Stan Breckenridge – amerykański wokalista, pianista muzyki soulowej i jazzowej, kompozytor i autor testów. Artysta posiada tytuł doktora w dziecinie muzykologii, nadany przez Uniwersytet Claremont w Kalifornii, USA.

W 2019 roku został wyróżniony Amicus Poloniae („Friend of Poland”), przyznawanym corocznie obywatelom USA za zasługi w dziedzinie rozwoju stosunków polsko-amerykańskich.

Pianiście będzie towarzyszył trzyosobowy chórek. Wieczór będzie też okazją do posłuchania przedpremierowych utworów praskiego chóru młodzieżowego, który od początku roku szkolnego powstaje przy Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 20.00

16 grudnia (sobota) na Pradze

Świąteczny weekend w Pałacyku Konopackiego

  • 12:00 – Dziecięca Scena Teatralna „Kolędowa noc” TeatRyle

To przedstawienie szopkowe, które w humorystycznej konwencji opowiada historię Bożego Narodzenia. Wszystko zaczyna się od stworzenia świata i pierwszych ludzi na ziemi – Adama i Ewy. Nagle w raju pojawia się podstępny wąż, który namawia do zjedzenia zakazanego owocu. Jak historia dalej się potoczy – my dorośli wiemy, ale dzieciom warto ją przybliżyć, by Gwiazdka nie kojarzyła się jedynie z choinką i prezentami.

Opowieść jest przeplatana kolędami i pastorałkami. Na scenie pojawiają się piękne, utrzymane w stylistyce ludowej, tradycyjne szopkowe lalki. Dla dzieci w wieku 3-10 lat.

  • 13:00-16:00 – Rodzinne warsztaty świąteczne

Zapraszamy do wspólnego przygotowania świątecznych łakoci, stroików, ozdób i drobnych upominków!

na zdjęciu pierniki
Warsztaty kulinarne w DK Praga. Fot. DK Praga
  • 18:00 – Warsaw Camerata à la Carte – koncert

Cykl koncertowy Warsaw Camerata a’la Carte! obecny jest w warszawskim życiu kulturalnym od 2011 roku, łączy wysoki walor artystyczny i element aktywizujący publiczność poprzez zaangażowanie jej w tworzenie programu koncertów. Jest to unikalny i pierwszy w skali kraju projekt koncertowy, w którym program każdego koncertu wybierają wyłącznie słuchacze. Spośród wielu propozycji repertuarowych, które umieszczamy na liście – swego rodzaju „menu” składającym się z różnych utworów, melomani zaznaczają swoje ulubione pozycje.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13.

Warsztaty #Warszawawkwiatach | Doniczkowe Zero Waste

Poznamy idee Zero Waste (zero odpadów) oraz dowiemy się dlaczego redukcja odpadów jest ważna dla ochrony środowiska i jakie korzyści przynosi dla naszej planety.

Miejsce: Pawilon edukacyjny Kamień, godz. 12.00

na zdjęciu pawilon Kamień
Pawilon edukacyjny Kamień nad Wisłą na Pradze-Północ. Fot. Marcin Czechowicz

Magiczne warsztaty tworzenia Mikołajów i reniferów z patyków

Podczas Mikołajkowego spotkania otworzymy warsztat rękodzieła i będziemy mieli okazję stworzyć piękne ozdoby w postaci Mikołajków i Reniferów wykorzystując do tego celu patyki.

Miejsce: Pawilon edukacyjny Kamień, godz. 15.00

17 grudnia (niedziela) na Pradze

Ojej! Tylko nie chleb!

Jak dokarmiać zwierzęta zimą? – bezpłatne spotkanie i warsztaty. Pogadanka o zwierzętach w mieście:

  • kto mieszka w Warszawie?
  • co robią zwierzęta zimą?
  • czy zwierzęta zimą potrzebują naszej pomocy?
  • jak możemy im pomóc tak, aby nie zrobić im krzywdy?

Miejsce: Pawilon edukacyjny Kamień, godz. 12.00

na zdjęciu ptak
Jak dokarmiać ptaki zimą? Fot. KC/Przegladpraski.pl

Wspólne kolędowanie

Zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołami i pracownikami DK Praga. Zestawy kolęd przygotują dla Państwa nasze zespoły: Tonika, D-Tonacja, Seniorita i Duże Mazurki oraz… nasi pracownicy. Zachęcamy do wspólnego śpiewania!

Miejsce: godz. 16.00, Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne