piątek, 14 czerwca, 2024

Szkoła przy Tarchomińskiej zostanie zmodernizowana

Udostępnij

Zespół Szkół przy ul. Tarchomińskiej przejdzie modernizację. Powstanie nowa sala gimnastyczna i przedszkole.
Zespół Szkół Specjalnych Nr 97 to placówka, do której uczęszczają dzieci z autyzmem. – Dzieci, które się tu uczą zmagają się z wieloma wyzwaniami, a wyzwaniem dla nas stało się stworzenie im miejsca przyjaznego, wielofunkcyjnego, akceptującego każdą indywidualność – czytamy na stronach placówki. – Ich obecność sprawiła, że nasza szkoła stała się miejscem wyjątkowym.

W ramach modernizacji powstanie nowa sala gimnastyczna z zapleczem. Budynek zostanie też poddany gruntownemu remontowi: termomodernizacji (m.in. wymiana okien i ocieplenie budynku), wymianie drzwi wewnętrznych, przebudowie pomieszczeń oraz wymianie wszystkich wewnętrznych instalacji.

W ramach inwestycji szkoła zostanie też rozbudowana o pawilon przedszkolny dla dzieci z autyzmem.

Przewidywany czas zakończenia modernizacji to maj 2018 r.

W Zespole Szkół Specjalnych nr 97 pracuje doświadczona, wysoko wykwalifikowana kadra psychologiczno-pedagogiczna, która jest pionierem w dziedzinie terapii, opieki i kształcenia dzieci z autyzmem ze sprzężeniami. Od 2007 r. w zespole szkół prowadzone są specjalistyczne zajęcia z najmłodszymi w ramach wczesnego wspomagania ich rozwoju.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne