czwartek, 18 lipca, 2024

Tornistry pełne uśmiechu od mieszkańców

Udostępnij

70 plecaków, w których znalazły się niezbędne przybory szkolne, zebrała parafia Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej. To kolejna odsłona akcji „Tornister pełen uśmiechów”.

To już siódma edycja akcji, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce lub zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych. W parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas są wypełniane przez osoby, które chcę wspomóc dzieci z ubogich rodzin. Poza tym do specjalnych koszy wystawionych w parafiach można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas.

W akcję „Tornister Pełen Uśmiechów” po raz czwarty zaangażowały się też wydawnictwa edukacyjne: WSiP, Nowa Era, Macmillan, Oxford University Press, Pearson oraz LektorKlett.

– To dla nas duża radość, że wspólnie z Caritas możemy kolejny raz wspomóc potrzebujące rodziny przed nowym rokiem szkolnym. Dobre, profesjonalne podręczniki to najważniejszy element wyprawki szkolnej i szansa na dobrą edukację dla wszystkich dzieci, niezależnie od statusu materialnego – mówi Jarosław Matuszewski, przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki.

Wydawnictwa planują przekazać w tym roku około 10 tys. podręczników. W trakcie dotychczasowych edycji akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” wydawcy ofiarowali łącznie ponad 30 tys. podręczników i materiałów edukacyjnych.

– Pozytywny wpływ edukacji na los dzieci, które doświadczają ubóstwa jest nie do przecenienia. Z każdą skończoną klasą i szkołą mają one większe szanse na godne życie w przyszłości. Można sobie wyobrazić jak realnie i konkretnie wydawcy edukacyjni przez udział w akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” wpływają na los bardzo wielu dzieci. Jesteśmy za to niezwykle wdzięczni – powiedział dyrektor Caritas Polska, ksiądz Marian Subocz.

Przypominamy, że przybory szkolne możemy przynosić do zakrystii lub do kiosku parafialnego przy ul. Wileńskiej 69.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne