piątek, 1 marca, 2024

Tornistry pełne uśmiechu od mieszkańców

70 plecaków, w których znalazły się niezbędne przybory szkolne, zebrała parafia Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej. To kolejna odsłona akcji „Tornister pełen uśmiechów”.

To już siódma edycja akcji, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce lub zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych. W parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas są wypełniane przez osoby, które chcę wspomóc dzieci z ubogich rodzin. Poza tym do specjalnych koszy wystawionych w parafiach można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas.

W akcję „Tornister Pełen Uśmiechów” po raz czwarty zaangażowały się też wydawnictwa edukacyjne: WSiP, Nowa Era, Macmillan, Oxford University Press, Pearson oraz LektorKlett.

– To dla nas duża radość, że wspólnie z Caritas możemy kolejny raz wspomóc potrzebujące rodziny przed nowym rokiem szkolnym. Dobre, profesjonalne podręczniki to najważniejszy element wyprawki szkolnej i szansa na dobrą edukację dla wszystkich dzieci, niezależnie od statusu materialnego – mówi Jarosław Matuszewski, przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki.

Wydawnictwa planują przekazać w tym roku około 10 tys. podręczników. W trakcie dotychczasowych edycji akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” wydawcy ofiarowali łącznie ponad 30 tys. podręczników i materiałów edukacyjnych.

– Pozytywny wpływ edukacji na los dzieci, które doświadczają ubóstwa jest nie do przecenienia. Z każdą skończoną klasą i szkołą mają one większe szanse na godne życie w przyszłości. Można sobie wyobrazić jak realnie i konkretnie wydawcy edukacyjni przez udział w akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” wpływają na los bardzo wielu dzieci. Jesteśmy za to niezwykle wdzięczni – powiedział dyrektor Caritas Polska, ksiądz Marian Subocz.

Przypominamy, że przybory szkolne możemy przynosić do zakrystii lub do kiosku parafialnego przy ul. Wileńskiej 69.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości