środa, 17 lipca, 2024

Tramwaje wracają na Bródno. Koniec remontu

Udostępnij

Dziś tramwaje linii 1, 3, i 4 wrócą na Bródno, czyli nie będą kończyły swoich kursów przy rondzie Żaba. Autobusy linii 234 wrócą na swoją stałą trasę do Żerania Wschodniego, przestaną jeździć autobusy zastępczej linii Z-1. Linia 25 ma wakacyjną przerwę.

Tramwaje linii 1 będą ponownie jeździły między Annopolem a ulicą Banacha. „Trójka” z Gocławka także dojedzie do Annopola, a trasa „Czwórki” sięgnie pętli Żerań Wschodni.

Koniec prac oznacza także koniec utrudnień dla samochodów. Otwarty został przejazd przez torowisko przy ulicy Staniewickiej, wróciły też dwa kierunki ruchu na Matki Teresy z Kalkuty, od Rembielińskiej do Ogińskiego.

To będzie jedna z najbardziej obciążonych tras w Warszawie

Remonty objęły wymianę torów wzdłuż ulicy św. J. Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty i Rembielińskiej. Wykonane zostało tu tzw. korytowanie i położenie całego torowiska od nowa. Wymieniono podkłady i wszystkie szyny. Sporo prac związanych było z siecią trakcyjną (wymiana słupów, naciągów i kabli zasilających). Do tego doszła naprawa przejazdów, położenie nowych nawierzchni asfaltowych i brukowych, wszystko na odcinku ok. 4 km. Nowością jest odwodnienie, którego wcześniej nie było. – Ten remont był bardzo potrzebny, bo ta trasa stanie się za kilka miesięcy jedną z najbardziej obciążonych na całej sieci tramwajowej w Warszawie. Wyjeżdżać i zjeżdżać tędy, do nowej zajezdni na Annopolu, będzie kilkadziesiąt tramwajów na godzinę – tłumaczą tramwajarze.

Najstarsze fragmenty torowiska pamiętały lata 1999-2000. Wzdłuż ulicy Matki Teresy z Kalkuty szyny były jeszcze przytwierdzone do drewnianych podkładów.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne