czwartek, 18 lipca, 2024

Tropami krokodyli w warszawskim ZOO

Udostępnij

Warszawskie ZOO przygotowało specjalne atrakcje z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po raz pierwszy w ogrodzie odbędzie się publiczny pokaz karmienia krokodyli!

Każdy, kto w niedziele wybierze się do ZOO będzie mógł wziąć udział w grze terenowej w Herpetarium, czyli w miejscu, w którym na co dzień możemy podziwiać gady i płazy.

Na odwiedzających czeka specjalny pokaz karmienia krokodyli i warana. Goście ogrodu poznają też bliżej krokodylą rodzinę Witusia, Milusię i Dwójkę oraz najstarszego mieszkańca ZOO: Fredka. Żółw został kupiony kilkadziesiąt lat temu przez poprzedniego dyrektora ogrodu, w Brazylii na jednym z bazarów, ratując go w ten sposób od śmierci w zupie żółwiowej.

Pracownicy Herpetarium przybliżą nam tajemnice hodowli domowej gadów, czyli zwierzaków, które w odpowiednich warunkach mogą żyć bardzo długo i doczekać się wielu wnuków. Do udziału w wydarzeniu upoważnia bilet wstępu do ZOO.

Ogród Zoologiczny w styczniu otwarty jest w godzinach 9.00 – 15.30, ostanie wejście o godz. 14.30.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne