niedziela, 23 czerwca, 2024

Uchodźcy z Ukrainy w urzędzie na Pradze. Tu otrzymają PESEL

Udostępnij

Dziś zaczęła się rejestracja uchodźców z Ukrainy. W urzędzie dzielnicy na Pradze-Północ do godz. 10.30 zgłosiło się ponad 50 osób. Urzędników wspierają wolontariusze.

Urzędnicy z Wydziału Obsługi Mieszkańców wykorzystują salę konferencyjną urzędu, w której obywatele Ukrainy z pomocą wolontariuszy wypełniają wnioski o PESEL. Przygotowano też wnioski w polsko-ukraińskiej oraz polsko-rosyjskiej wersji językowej. Rejestracja jednej osoby trwa około 40 minut.

Władze dzielnicy prowadzą też rozmowy z zakładem fotograficznym, który znajduje się w sąsiedztwie urzędu. Ukraińcy, którzy ubiegają się o nadanie nr PESEL otrzymają specjalne skierowanie do fotografa.

Co należy przygotować, aby otrzymać PESEL?

  • Wniosek o nadanie numeru PESEL obywatelowi Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym (formularze są do pobrania w Informacji)
  • Kolorowe zdjęcie na papierze fotograficznym (rozmiar 35×45 mm)
  • Dokument potwierdzający dane, które są we wniosku i tożsamość. Jeżeli osoba nie posiada takiego dokumentu, może złożyć oświadczenie o jego braku pod rygorem odpowiedzialności karnej. Jeśli wypełniany jest wniosek w imieniu osoby małoletniej (poniżej 18 lat), należy podać dane rodziców i/lub osoby sprawującej faktyczną opiekę nad dzieckiem.

Po złożeniu wszystkich dokumentów wnioskodawca otrzyma wydruk potwierdzający nadanie numeru PESEL.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne