środa, 17 lipca, 2024

Ucieczka słonicy z zoo. Historyczna wystawa w ogrodzie

Udostępnij

W alei głównej warszawskiego ogrodu zoologicznego można zobaczyć historyczne zdjęcia zoo, od czasów przedwojennych, aż po lata 80.

– Zapraszamy Was serdecznie do obejrzenia naszej historycznej wystawy, którą znajdziecie w warszawskim zoo przy alei głównej vis-à-vis wybiegu pampasowców grzywiastych – słyszymy od przedstawicieli ogrodu.

Na wystawie będziemy mogli zobaczyć archiwalne zdjęcia stołecznego ogrodu od lat przedwojennych, kiedy to przyszedł na świat jedyny słoń urodzony do tej pory w polskich ogrodach zoologicznych – Tuzinka, poprzez lata 70., gdy ze Śląska do warszawskiego zoo przyjechała pierwsza żyrafa – samiec Punkcik, po lata 80., gdzie znajdziemy opis i zdjęcia przedstawiające spektakularną ucieczkę z wybiegu na teren zoo słonicy.

Bilety i godziny otwarcia zoo

Żeby zwiedzić wystawę trzeba wcześniej kupić bilet do ogrodu. Do końca września bilety normalne będą kosztować 35 zł (z kartą warszawiaka 30 zł), a ulgowe: 25 zł (z kartą 20 zł). Od października bilety będą tańsze; normalny będzie kosztował 25 zł (20 zł), ulgowy 20 zł (15 zł).

Zoo jest otwarte codziennie od 9 do 18, a w weekendy i święta do 19. Od października ogród będzie czynny tylko do godz. 17.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne