sobota, 13 kwietnia, 2024

Ulicami Pragi przejdzie procesja różańcowa. Najważniejsza w Polsce

W najbliższą niedzielę z warszawskiej Pragi wyruszy warszawska procesja różańcowa. To najważniejsza uroczystość ze wszystkich, które tego dnia odbędą się w całej Polsce. Wierni będą modlić się o pokój na świecie 

Procesja zostanie poprzedzona mszą świętą odprawioną przez ks. bp. Romualda Kamińskiego, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej, w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53 na Pradze-Północ. Po mszy procesja przejdzie ulicami Pragi i dotrze do pl. Zamkowego gdzie będzie kontynuowana ulicami Starego Miasta. Wydarzenie zakończy się na pl. Krasińskich przy pomniku Powstania Warszawskiego.

Którymi ulicami Pragi przejdzie procesja?

Msza w bazylice przy ul. Kawęczyńskiej rozpocznie się o godz. 13.00. Procesja wyruszy około godz. 14.00. Przejdzie ulicami: Kawęczyńską, Ząbkowską, Okrzei, Jagiellońską i Floriańską, a następnie mostem Śląsko-Dąbrowskim na drugą stronę Wisły.

Procesje 21 sierpnia 2022 roku przejdą w oktawie uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tuż po obchodach 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą, która była największym zwycięstwem duchowym, kulturowym i militarnym Polaków.

W czasie procesji w Warszawie niesiona będzie replika wizerunku Matki Bożej Łaskawej, obraz, który od dwóch lat nieustannie pielgrzymuje po całej Polsce.

 

 

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości