poniedziałek, 20 maja, 2024

Uroczystości 229. rocznicy ofiar Rzezi Pragi. Msza święta i przemarsz

Udostępnij

W sobotę na Pradze-Północ odbędą się uroczystości poświęcone 229. rocznicy Obrony Pragi. 4 listopada to Dzień Pamięci Ofiar Rzezi Pragi.

Obchody rozpoczną się o godz. 18 mszą świętą w intencji Ofiar Rzezi Pragi w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz pod krzyż poświęcony ofiarom przy ulicy Jagiellońskiej.

– Co roku oddajemy hołd tym, którzy podjęli heroiczną walkę i bronili Pragi, Warszawy. To ważna lekcja historii, z której każdy z nas powinien wyciągnąć wnioski i pamiętać, że wszyscy jesteśmy różni, a jedność narodu jest wartością niepodważalną, którą należy pielęgnować. Patriotyzm to pamięć o historii, o walczących, ale to także wartości, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie, o których nie można zapomnieć – słyszymy od przedstawicieli urzędu dzielnicy.

W 2003 r. uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy, 4 listopada został ustanowiony Dniem Pamięci Ofiar Rzezi Pragi. Tego dnia na większości praskich urzędów powiewają biało-czerwone flagi.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne