niedziela, 14 kwietnia, 2024

Urwany balkon przy Inżynierskiej. O krok od tragedii

Niebezpieczny betonowy element balkonu zawisł na wysokości czwartego piętra tuż nad chodnikiem. Przechodniów uratowały metalowe pręty, na których zatrzymał się fragment. To kolejny taki wypadek na Pradze-Północ.

Strażnicy miejscy z komendy przy ul. Młota otrzymali zgłoszenie w piątek, przed godz. 16, o urwanym balkonie w jednej z kamienic przy ul. Inżynierskiej na Pradze-Północ.

Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że od balkonu na czwartym piętrze oderwał się duży betonowy fragment, który zawisł nad chodnikiem i wejściem do bramy budynku. Strażnicy natychmiast wygrodzili wejście do kamienicy i chodnik od ul. Stalowej do ul. Małej. O zagrożeniu poinformowano mieszkańców i wezwano straż pożarną.

Kilkanaście minut później strażacy przystąpili do usuwania zwisającego elementu. Po odcięciu prętów betonowy element spadł na chodnik. O zdarzeniu powiadomiono administratora budynku i zobowiązano go do uprzątnięcia gruzu. Kwadrans przed godz. 17 akcja została zakończona.

W nocy ze środy na czwartek, 27 stycznia, z kamienicy przy ulicy Brzeskiej 15/17 odpadła drewniana płyta zabezpieczająca przed spadającym tynkiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości