poniedziałek, 27 maja, 2024

Urzędnicy przeanalizowali projekty mieszkańców. Prawie połowa odpadła

Udostępnij

Poznaliśmy wyniki oceny praskich projektów z budżetu obywatelskiego na 2022 r. Prawie połowa z nich została oceniona negatywnie. Głosowanie rusza już 15 czerwca.

Mieszkańcy Pragi-Północ zgłosili 135 projektów. Więcej niż Białołęka, Praga-Południe, a nawet Targówek. W skali Warszawy zajęliśmy piąte miejsce.

– W tym roku zgłosiliście o 49 projektów więcej niż w zeszłym roku. To najlepszy wynik w historii praskiego budżetu obywatelskiego – cieszyli się przedstawiciele dzielnicy. Po analizie projektów okazało się, że aż 58 z nich zostało odrzuconych lub wycofanych przez autorów.

Autorzy odrzuconych projektów, mogą się jednak odwołać od decyzji urzędników i poprosić o ponowną weryfikację. Odwołanie należy złożyć do 11 maja. Można to zrobić elektronicznie na stronie internetowej budżetu obywatelskiego albo papierowo: w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego. Odwołania będą rozpatrywane do 31 maja. Tego dnia poznamy też ostateczne wyniki oceny, a zarazem listę projektów dopuszczonych do głosowania.

W grze zostaje więc 81 północno-praskich projektów, na które będziemy mogli głosować od 15 do 30 czerwca. Wyniki głosowania i lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 15 lipca.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne