środa, 17 lipca, 2024

W Galerii jak na podwórku

Udostępnij

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia, w Galerii Wileńskiej odbędzie się wydarzenie dla dzieci pod hasłem „Praskie podwórko”. To kolejna edycja bezpłatnych warsztatów organizowanych cyklicznie we współpracy ze Stowarzyszeniem Q Zmianom, podczas której najmłodsi będą mogli oddać się zabawom tradycyjnie kojarzonym z latem i wakacjami. W programie m.in. kapsle, karty i planszówki.

Warsztaty odbędą się między 12:00 a 18:00 w specjalnie zaaranżowanej strefie na 2. piętrze Galerii Wileńskiej, w pobliżu strefy gastronomicznej. Pod okiem animatorów, dzieci będą mogły przypomnieć sobie lub poznać tradycyjne gry i zabawy, które znają jeszcze czasy ich rodziców. M.in. będą tworzyć własne kolekcje kapsli, których użyją w konkursowym wyścigu z torem przeszkód, a ich opiekunowie, przypominając sobie swoje dzieciństwo, podpowiedzą pociechom, jak można wypełnić kapsel, by był cięższy i lepiej sprawdzał się na torze.

W kąciku gier zagości domino, bierki oraz chińczyk, a starsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił grając w warcaby. Nie zabraknie też kart, obowiązkowego elementu wyposażenia na wakacyjnych koloniach i obozach. Maluchy zagrają w popularnego Piotrusia, natomiast starszaki spróbują swoich sił w Wojnę, Kuku czy Kenta. Animatorzy przypomną dzieciom również klasyki, takie jak gra w państwa i miasta, grzybobranie, memory i statki.

W zakresie prac manualnych, dzieci będą „konstruować” gniotka, dekoracyjną biżuterię i skakankę. A ponieważ w wakacje ruch to podstawa, zaplanowano także „klasy” na chuście Klanzy, skakanie w gumę, zabawy z hula hop oraz drużynowe zawody sprawnościowe. Jednym słowem, dobra zabawa gwarantowana!

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom, które przeprowadza cykl kreatywnych warsztatów dla najmłodszych gości Galerii Wileńskiej.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne